3.5" SATA HDD aynı kasa içerisindeki SSD'lerin performansını düşürür mü?

!BaDBoY!

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

2 tane 1 TB'lık Samsung NVMe 980 Pro SSD'lerim mevcut bir tanesine işletim sistemini diğerine de oyunlarımı kuracağım. Kendime 1 tane de ucuzundan 2TB'lık 3.5" SATA HDD almak istiyorum sadece fotoğraf video vb. şeyleri saklamak için. Ayrı parçalar oldukları için etkilemeyeceğini düşünüyorum ama yine de sizlere danışmak istedim böyle basit bir HDD alırsam sistemin diğer parçalarının da performansını etkiler düşürür mü yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba,

2 tane 1 TB'lık Samsung NVMe 980 Pro SSD'lerim mevcut bir tanesine işletim sistemini diğerine de oyunlarımı kuracağım. Kendime 1 tane de ucuzundan 2TB'lık 3.5" SATA HDD almak istiyorum sadece fotoğraf video vb. şeyleri saklamak için. Ayrı parçalar oldukları için etkilemeyeceğini düşünüyorum ama yine de sizlere danışmak istedim böyle basit bir HDD alırsam sistemin diğer parçalarının da performansını etkiler düşürür mü yardımcı olursanız sevinirim.
İşletim sistemini kurmadığınız sürece bir hız kayıbı yaşamazsınız.

Kesinlikle olmaz. Bende 3 SSD 2 HDD var üstelik bir tanesi çok eski Samsung model SATA2
Bunlar birlikte durunca performans düşmez.

Misal ben Samsung en eski olana yüksek kalite film yüklüyorum eğer filmi oradan izlersem arada takılma oluyor buffer yetmiyor. SSD'ye alıp izleyince takılmıyor hali ile.
Oyunda hangisine yüklersen ona göre performans alırsın HDD'leri stok olarak kullanıyorum sevdiğim oyunu SSD'ye çekip oynuyorum. Windows zaten SSD de olması lazım. Oraya program harici bir şey yüklemiyorum. HDD takınca Windows da ayar var sistem araçları kısmında disk birleştirme onu kapatın arada manuel siz bakarsınız. Açık olunca kendi kafasına göre birleştirme işlemi yapıyor bu da zamansız bir anda diski kullanıyor.

Geri
Yukarı