3 9100F RX580 sistemde Bannerlord oynarken sistemin çökmesi

metelino

Hectopat
Bannerlord oynarken özellikle savaşa girdiğimde monitör kapanıyor, fanlar hızlanıyor. PC'yi tuşundan kapatıp açmam gerekiyor monitörün tekrar açılabilmesi için. Bu sadece Bannerlord'da oluyor.

Ekran kartı RX580.
İşlemci: i3 9100F.

Ama çok daha iyi sistem isteyen oyunları sorunsuz bir şekilde oynadım sadece Bannerlord'da olması mantıksız değil mi?
Hocam demek ki çok zorlamamışsınız bilgisayarı ki kapanmamış, CS2 vb. oyunları denememişsinizdir muhtemelen.
İlk defa yaptım. Doğru yaptım mı bilmiyorum ama 10 saniye durduktan sonra yine gitti monitör ve fanlar aşırı sesli çalışmaya başladı.
Furmark'ta kapandıysa sorun büyük. Donanımsal bir sorun var hocam, Bilgisayarcıya götürün derim. PSU kaynaklı bir arıza olabilir.

Hocam demek ki çok zorlamamışsınız bilgisayarı ki kapanmamış, CS2 vb. oyunları denememişsinizdir muhtemelen.

Furmark'ta kapandıysa sorun büyük. Donanımsal bir sorun var hocam, Bilgisayarcıya götürün derim. PSU kaynaklı bir arıza olabilir.
Genellikle o tür sorunları sıradan mahalle bilgisayarcıları çözemiyor, RMA'lık sorun bunlar. VRAM çipinden tutun GPU çipine kadar kapsamlı bir sorun olabilir.

Genellikle o tür sorunları sıradan mahalle bilgisayarcıları çözemiyor, RMA'lık sorun bunlar. VRAM çipinden tutun GPU çipine kadar kapsamlı bir sorun olabilir.
Hocam bende de aynı problem vardı kablolamayı yeniden yapınca çözüldü, belki ufak bir problemdir zaten adam yapamazsa para istemez.

FurMark'ta kapandıysa sorun büyük. Donanımsal bir sorun var hocam, bilgisayarcıya götürün derim. PSU kaynaklı bir arıza olabilir.

CS2'yi de denedim BF2042 RDR 2 gibi sistem zorlayan oyunların hiçbirinde olmadı bu sorun.

Yeni konular

Geri
Yukarı