3 Adet ARGB Kasa Fanı Nasıl Bağlanır?

Ventus

Hectopat
Makaleler
5
72 CFM hava sirkülasyonu değeri var. Bu fandan 3 veya 4 adet almayı düşünüyorum arkadaşlar.
Şimdi resimlere baktığımda hem dişi hem erkek girişleri var bu fan RGB'lerinin. 3 fanın dişi erkek şeklinde sırayla birbirine taksam son kalanı da anakarta bağlasam ARGB kontrol anakart programı ile yapacağım. Düzgün çalışır mı deneyen var mı?

Fan-Mirage-L360-Image-Circles-500X500-11-350x350.png
Fan-Mirage-L360-Image-Circles-500X500-12-350x350.png

Tek fanda bu iki girişte bulunuyor.

Evet, düzgün çalışır. Ben 6 tane Air Blazer 120R'yi birbirine ip gibi bağlayıp JRAINBOW portuna bağladım sorunsuz çalışıyor.
Aynı fanı kullanıyorum. İki adet birbirine zincir yapıp kontrolcüye taktım, anakart portu olacağı için 4 adet fana kadar sıkıntı olacağını sanmam.
Teşekkür ederim. 3-4 tane alayım o zaman. Kontrolcüye gerek kalıyorsa almayacaktım. Anakarttan kontrol edebiliyorum zaten.

Merhaba, zaten bu yönteme zincir şeklinde bağlama deniyor. Dediğiniz şekilde çalışır. Ancak 3 fanı bağlayacaksanız, anakartınızın o porttaki maksimum akım çekme kapasitesine bakmanız gerekiyor (Genelde 4-5 adete kadar anakartlar destekleyebiliyor).

Merhaba, zaten bu yönteme zincir şeklinde bağlama deniyor. Dediğiniz şekilde çalışır. Ancak 3 fanı bağlayacaksanız, anakartınızın o porttaki maksimum akım çekme kapasitesine bakmanız gerekiyor (Genelde 4-5 adete kadar anakartlar destekleyebiliyor).
4 adet destekliyorsa sorun yok. Anakartımda 2 ARGB 2 RGB girişi var zaten.

72 CFM hava sirkülasyonu değeri var. Bu fandan 3 veya 4 adet almayı düşünüyorum arkadaşlar.
Şimdi resimlere baktığımda hem dişi hem erkek girişleri var bu fan RGB'lerinin. 3 fanın dişi erkek şeklinde sırayla birbirine taksam son kalanı da anakarta bağlasam ARGB kontrol anakart programı ile yapacağım. Düzgün çalışır mı deneyen var mı?

Fan-Mirage-L360-Image-Circles-500X500-11-350x350.png
Fan-Mirage-L360-Image-Circles-500X500-12-350x350.png

Tek fanda bu iki girişte bulunuyor.

Ben 6 adet fanı birbirine takıyordum ama ışıklandırması bana zayıf geldiği için şu an 3'e böldüm, 6 fanı 3'lü şekilde kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı