3 ay bulk 1 ay cut nasıl fikir?

turkishdoneladio

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 178 boy 74 kilo ile fitness başladım. Çok yağlı kilolu durmaktan korkuyorum sizce 3 ay bulk 1 ay cut yapsam sonra tekrar 3 ay bulk 1 ay cut yapsam nasıl olur sizce?

3 ay bulk 1 ay cut diye düşünme bence. Beslenmene özellikle aldığın Karb'a dikkat et kolay kolay yağlanmazsın. Baktın yağlanıyorsun dediğin gibi mini cut yaparsın. 3 ay bulk 1 ay cut diye kodlama kendini.

@turkishdoneladio Dostum en az 2 yıl voyunca adam akıllı kas kütlesi koymadığını sürece -ki genetiğine ne kadar sürede ne kadar kas kazandığına göre degisir- cut yaptığında tekrardan incecik bir seye dönersin. Cut yaparken kas ister istemez eriyor.

Senin kas kütlesini zamanla arttırıp,aynı anda diyet yapıp. Yağ oranını düşürmen gerekli. Sen grafiği üç aşağı,beş yukarı yaparsan. Vücut adaptasyon sorunu yaşar ve deri çatlaması,vücut denge sorunu yaşarsın. Bu kadar detaylı işlere girme şuanlık. %34 yağ oranından,%17'ye düşüren birisi olarak söylüyorum. Ki yağ oranını o kadar düşürünce,belirli zaman alışması lazım vücudunun. Yoksa inan yeniden hemen almaya meraklı bu vücut kardeşim :)

Senin kas kütlesini zamanla arttırıp,aynı anda diyet yapıp. Yağ oranını düşürmen gerekli. Sen grafiği üç aşağı,beş yukarı yaparsan. Vücut adaptasyon sorunu yaşar ve deri çatlaması,vücut denge sorunu yaşarsın. Bu kadar detaylı işlere girme şuanlık. %34 yağ oranından,%17'ye düşüren birisi olarak söylüyorum. Ki yağ oranını o kadar düşürünce,belirli zaman alışması lazım vücudunun. Yoksa inan yeniden hemen almaya meraklı bu vücut kardeşim :)
bende 18 lere kadar düşürdüm hocam oradan dedim spora başlayayım başladım vs ama herkez bir şey diyor kafam allak bullak oldu, bulk olmadan kas olmaz diyorlar vs vs

bende 18 lere kadar düşürdüm hocam oradan dedim spora başlayayım başladım vs ama herkez bir şey diyor kafam allak bullak oldu, bulk olmadan kas olmaz diyorlar vs vs
Temiz kilo alımı olmadan (Karbonhidrat,protein) Evden beslenme gibi. Yeterli karbonhidrat ve protein olmadığı sürece kas kazanımı olması çok zor. Kilo alımı olmadan,kas kütlesi kazanamıyorsun. Ama ilk etap üstünde ki yağı atıp,dibi görüp. Daha sonra yükseltmek gibi düşün. Olan yağın üstüne,bulk'a girersen. Yağ üstüne yağ ekleme ihtimalin var. Buda anlayacağın üzere risk teşkil ediyor. Evet,bir çok insan bir çok şeyi biliyor. Hele ki bu spor da,ben sınavına girip kazanmış birisi olarak söylüyorum. Her şeyi biliyorum demem yanlıştır. Ancak bunun düzeni böyledir. Yağ üstüne yağ eklemek istemiyorsun,amacın bu zaten :)

Yeni konular

Geri
Yukarı