3 ay bulk 1 ay cut nasıl fikir?

Temiz kilo alımı olmadan (karbonhidrat, protein) evden beslenme gibi. Yeterli karbonhidrat ve protein olmadığı sürece kas kazanımı olması çok zor. Kilo alımı olmadan, kas kütlesi kazanamıyorsun. Ama ilk etap üstünde ki yağı atıp, dibi görüp. Daha sonra yükseltmek gibi düşün. Olan yağın üstüne, Bulk'a girersen. Yağ üstüne yağ ekleme ihtimalin var. Bu da anlayacağın üzere risk teşkil ediyor. Evet, birçok insan birçok şeyi biliyor. Hele ki bu spor da, ben sınavına girip kazanmış birisi olarak söylüyorum. Her şeyi biliyorum demem yanlıştır. Ancak bunun düzeni böyledir. Yağ üstüne yağ eklemek istemiyorsun, amacın bu zaten :)

Bazıları da yeni başladığın için ilk 6 ay hem kas kazanırsın hem yağ yakarsın diyor hocam bende bu yüzde 2 haftadır kalori ihtayıcam olan 2800'ün altı 2700-2650 arası aşırı temiz bir şekilde besleniyorum bu şekilde kas kazanıp yağ yakmayı da planlıyorum eğer doğruysa dedikleri, antrenman günleri kardiyo yapmıyorum, dinlenme günleri dışarıda 6km kadar normal tempo aç karnına sabahları yürüyüp yağ yakmayı amaçlıyorum sizce mantıklı mı yaptıklarım?

Arkadaşlar 178 boy 74 kilo ile fitness başladım. Çok yağlı kilolu durmaktan korkuyorum sizce 3 ay bulk 1 ay cut yapsam sonra tekrar 3 ay bulk 1 ay cut yapsam nasıl olur sizce?

Onun belli bir süresi yok bulkta biraz yağlanmak normal birazcık yağlandın diye cuta girme baktın aa obez oldum o zaman cut yaparsın kendini 3 ay bulk 1 ay cut diye şartlandırmanın bir mantığı yok 3 ay sonra bakmışsın yağlı değilsin ama cuta gireceksin ve kas kaybedeceksin. Gerek yok.

Bazıları da yeni başladığın için ilk 6 ay hem kas kazanırsın hem yağ yakarsın diyor hocam bende bu yüzde 2 haftadır kalori ihtayıcam olan 2800'ün altı 2700-2650 arası aşırı temiz bir şekilde besleniyorum bu şekilde kas kazanıp yağ yakmayı da planlıyorum eğer doğruysa dedikleri, antrenman günleri kardiyo yapmıyorum, dinlenme günleri dışarıda 6km kadar normal tempo aç karnına sabahları yürüyüp yağ yakmayı amaçlıyorum sizce mantıklı mı yaptıklarım?
Aç karnına,tok karnına yağ yakımı farketmez. Yağ yakımı için,kalori açığı bırakıp. Gece aç yatman gerekiyor. Sana nacize tavsiyem,koşu bandında tempo şeklinde hızlı yürüyüş yapman. Örnek 6.2 hız (10 dakika) 5 dakika (normal tempo) - 10 dakika 6.2 - 5 dakika normal tempo olarak. İniş,çıkış yaparak böylelikle yağ yakımı sağlarsın. Üstüne kalori açığı bırakarakta gayet yağ yakımı uygularsın. Aç karnına kardiyo yapmak,bir adım önde yapmıyor kimseyi. Bu tamamen klişe bilginize.

Aç karnına,tok karnına yağ yakımı farketmez. Yağ yakımı için,kalori açığı bırakıp. Gece aç yatman gerekiyor. Sana nacize tavsiyem,koşu bandında tempo şeklinde hızlı yürüyüş yapman. Örnek 6.2 hız (10 dakika) 5 dakika (normal tempo) - 10 dakika 6.2 - 5 dakika normal tempo olarak. İniş,çıkış yaparak böylelikle yağ yakımı sağlarsın. Üstüne kalori açığı bırakarakta gayet yağ yakımı uygularsın. Aç karnına kardiyo yapmak,bir adım önde yapmıyor kimseyi. Bu tamamen klişe bilginize.
Teşekkür ederim hocam

Geri
Yukarı