3 Ay Sonra Açılan Bilgisayar

Termal macunu kurumuştur hocam :D
Bilgisayar çalışmıyor sıcaklık veren bir şey yok termal macun kurumaz durup dururken. Sonuçta kapalı sıkışık bir ortamda açık bir yerde de bulunmuyor macun. Kuruma gibi bir durum olsaydı stoklarda bulunan dizüstü veya masaüstü bilgisayarlara sürmezlerdi. Uzun bir süre duruyor çünkü.

Bilgisayar çalışmıyor sıcaklık veren bir şey yok termal macun kurumaz durup dururken. Sonuçta kapalı sıkışık bir ortamda açık bir yerde de bulunmuyor macun. Kuruma gibi bir durum olsaydı stoklarda bulunan dizüstü veya masaüstü bilgisayarlara sürmezlerdi. Uzun bir süre duruyor çünkü.
Hazır sistemlerde kullanılan macunlar genelde aşırı yoğun oluyor.
Sıkmak yerine termal pad gibi üzerine koyup sıkıştırıyorlar. Temizlerken de canımız çıkıyor etrafındaki kapasitör ve dirençleri koparmamak için. Sıvı haldeki macunlar belli bir süre sonra kurumuş çamur gibi olup kum gibi dökülüyorlar. Bu bahsettiğim olay 4-5 yıl sonunda gerçekleşiyor genelde.

Ben 1 yıl boyunca pc açmadım sonra tabs da 200 fps sabit oynuyodum kasayı açtım termal macunları gpu ve cpu dan temizledim yenilendim şimdi 201 sabit :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı