3 ay spor yaptıktan sonra bir değişim olmadı

ibrahimsenn

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Hayat kadını.
Arkadaşlar bende skinny fat vardı geçen yaz spora başladım başlamadan önce 0 şınav çekiyordum şu an 10 tane falan çekerim.
Benim sorum şu spora 3 ay gittim fakat vücut da hiçbir değişiklik yoktu. Hiç mi bir yer değişmez kardeşim hiç hatta kilo verdim 70 kilo idim şu an 63 kiloya düşmüşüm. Bunun nedeni nedir? Ne yapmalıyım? Önümdeki hafta tekrar yazılıyorum salona.
Boy 1.85
63 kilo.
16 yaş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçen yazdan bu yaza kadar şınavı 10'a kadar yükseltebilmişsen, spor senin için uygun bir aktivite değil. En temizi hamur işi beslen. Göbekli erkeklerin de alıcısı çok fazla.

Bence göbek kas.

Arkadaşlar bende skinny fat vardı geçen yaz spora başladım başlamadan önce 0 şınav çekiyordum şu an 10 tane falan çekerim.
Benim sorum şu spora 3 ay gittim fakat vücut da hiçbir değişiklik yoktu. Hiç mi bir yer değişmez kardeşim hiç hatta kilo verdim 70 kilo idim şu an 63 kiloya düşmüşüm. Bunun nedeni nedir? Ne yapmalıyım? Önümdeki hafta tekrar yazılıyorum salona.
Boy 1.85
63 kilo.
16 yaş.

Yediğinden daha çok kalori yakıyorsun. Beslenme programın yanlış veya yetersiz. Ben 15 yaşındayım 4 ayda 7 kilo aldım (ki ben de çok fazla yiyemiyorum ama zorluyorum yine de. Az bile 4 ay için 7 kilo). Nelerle besleniyorsun ve ne kadar yiyorsun?
Yanlış beslenme, yanlış program. Boy atma çağında ağırlık sporu yapma çok kötü sonuçları olabilir.

Aksine güzel sonuçlar alabilir. Vücut gelişimi doğru şekilde yapılırsa duruşa bağlı fiziksel sorunlar yaşanma ihtimali azalır. Düzenli spor yapılması, beslenme alışkanlığı kazanılmasını da sağlar. Direk ağırlık sporu boy atma çağında yapılmaz demeniz yanlış fakat deadlift gibi yüksek ağırlıklara girilen hareketler doğru formda yapılmazsa sakatlanmaya neden olabilir.

Son düzenleme:
Yediğinden daha çok kalori yakıyorsun. Beslenme programın yanlış veya yetersiz. Ben 15 yaşındayım 4 ayda 7 kilo aldım (ki ben de çok fazla yiyemiyorum ama zorluyorum yine de. Az bile 4 ay için 7 kilo). Nelerle besleniyorsun ve ne kadar yiyorsun?

Aksine güzel sonuçlar alabilir. Vücut gelişimi doğru şekilde yapılırsa duruşa bağlı fiziksel sorunlar yaşanma ihtimali azalır. Düzenli spor yapılması, beslenme alışkanlığı kazanılmasını da sağlar. Direk ağırlık sporu boy atma çağında yapılmaz demeniz yanlış fakat deadlift gibi yüksek ağırlıklara girilen hareketler doğru formda yapılmazsa sakatlanmaya neden olabilir.
Zarar gördük o yüzden söylüyorum. Yaşananları söylüyoruz tavsiye veriyoruz gerisi konu sahibine kalmış. İşkembeden Google'den yorum okuyup sallamıyoruz. Sağlık başka bir şey yoksa yazmam.

Spor esnasında çalıştığın bölgeler yanıyor mu? Yanmıyorsa zorlamıyorsun demektir. Spordan sonra hamlık ağrısı dışında az biraz da ağrı kalmalı çalıştırdığının göstergesi olarak. Ayrıyeten diyelim ki hepsini yaptın yeterli proteini sonra alıyor musun? Vücudun en son proteini yakar onu da karbonhidrat ve yağ yakımından sonra yapar. Yani yeterli beslenmezsen vücudun proteini yakar. Doğal olarak zayıflarsın ama kas olmaz çünkü kas olacak proteini kullanırsın enerji olarak.

Skinny fat olan birinin 3 ayda 7 kilo vermeye değil kas kütlesini arttırmaya ihtiyacı vardı. Bunuda doğru planlanmış full body bir antreman programıyla progressive overload yaparak uygulamak en iyi seçeneklerdendir. Tabii ki sadece sporla bu iş yürümeyeceği için makro ve kalori takibi yapılarak sağlıklı (sağlıklı yağ, hayvansal protein vs.) bir beslenme programı ile beraber günlük 8 saat civarı uykuda önemlidir.

Skinny fat olan birinin 3 ayda 7 kilo vermeye değil kas kütlesini arttırmaya ihtiyacı vardı. Bunu da doğru planlanmış Full body bir antrenman programıyla progressive overload yaparak uygulamak en iyi seçeneklerdendir. Tabii ki sadece sporla bu iş yürümeyeceği için makro ve kalori takibi yapılarak sağlıklı (sağlıklı yağ, hayvansal protein vs.) Bir beslenme programı ile beraber günlük 8 saat civarı uykuda önemlidir.

Diyetisyene gitsem yardımcı olur mu?

Geri
Yukarı