Spor yaptıktan sonra karın kasım ağrımıyor

Bana laf eden olur mu bilmiyorum ama şunu da söyleyeyim. 200 mekik falan çekiyorsunuz ya hiç ağırmadan ya da az ağrıyla. Onun aşırı az etkisi oluyor. Ben spor yapmazken bile rahat 120 mekik çekiyordum hiç ağırmadn. Bu teknikle 10 mekik çekmek bile aşırı zor oluyor ki aşırı ağrıtıyor. Hem bu tekniği kullanmadan önce attığım videonun linkindeki gibi benimde kaslarım şişmiş balonun üzerine çizilmiş karın kasları gibi gözüküyordu ama şimdi baya aşırı az yağ kaldı ve karın kaslarım gözüküyor baya. Tabi ne yediğinize dikkat etmekte önemli. En önemli şey o hatta. Ben şu an çayı çekersiz içiyorum, ekmek yemiyorum, yediğim şeyleri 1 kaşık yağ koyup tavaya öyle yapıyorum, gazlı içecekler yerine kefir falan aldım onu içiyorum.
Teşekkürler hocam. Pek bir ağrı hissetmiyorum dediğim gibi sadece karın kaslarımın olduğu bölgelere elimle baskı uygularsam hissediyorum ve karın kısmımı aşağıya doğru verince. Yani bu çalıştığı anlamına geliyor değil mi? Hocam ek olarak spordan sonra ne yememi önerirsiniz? Ben yoğurt, limonlu su ve erik yemeyi tercih ediyorum. Erik ile ilgili pek bir bilgiye ulaşamadım ancak zararı olmaz değil mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burda adam tabağı üçe bölmüş. En küçük taraf pilav falan gibi nişastalı karbonhidratlar. Diğer 2 büyük kısım ise sebze falan gibi lifli karbonhidratlar ile proteinler. En küçük yere nişastalı karbonhidratları koyup diğer 2 büyük yere lifli karbonhidratlar ile proteinleri koyucaksın.

Bunlarda işte mesela starchy yani nişastalı karbonhidratlardan ne yiyebileceğine ya da fibrous yani lifli karbonhidratlardan ne yiyebileceğine dair seçenekler sunuyor. Carbs kısmı karbonhidratlar fats kısmı yağlar işte yemeğe koyduğun, proteinde bildiğin protein ama bitki bazlı proteinler falan diye ayırmış bakarsın çeviriden işte. Bu arada sana söylediğim teknik ile yaparken belin ağrırsa yazarsın buraya onunda çözümü var yazarım direk videosunuda atarak benimde olmuştu ama yok şu an.

Uygulama olarakta bunu öneririm bilmiyorum yasak mı ama yasaksa kusura bakmayın. Google`ın 18 kuruş veren anketleriyle biriktirdiğim paramla aldım. 6 TL falan sanırım. En fazla 10 dakikalık her gün spor planı var toplam 8 haftalık olan. ben 7. haftadayım. Haftalar biterse eğer karıştır diye bir yer var 4 level seçeneği ve ekipman seçme seçeneği var. Sen seçince sana karıştırıp rastgele sporlar sunuyor fazla sürmeyen ama benim dediğim tekniği uygularsan aşırı kaslarını ağrıtacak. Bu arada o sadece mekikte değil karnını içeri çekebildiğin kadar çekip ağızdan,karnını dışarı çıkartmadan tabi,nefes verme olayı her karın kası egzersizinde uygulayabilirsin. Yemek planları da sunuyor karıştırma yaparak istersen tabi. Ama 8 haftalık planda barfiks demiri, plates topu ve direnç bandı gerekiyor ben şimdi direnç bandı alacağım. Barfiks demiri rastgele demir bulup bez attım duvarın içine çakılı onda yapıyorum.
Dediğim gibi sana 2:52 ve 4:39 kısmında ki dediği şeyleri dinle ya da bakarak taklit et benim söylediğim gibi yaparak işte. Ağrır baya yaparken. Yoksa yani mekik bu yanlış nasıl yapabilirsin ki hem doğru yapsan ne kadar değişecek?
Teşekkürler hocam. Pek bir ağrı hissetmiyorum dediğim gibi sadece karın kaslarımın olduğu bölgelere elimle baskı uygularsam hissediyorum ve karın kısmımı aşağıya doğru verince. Yani bu çalıştığı anlamına geliyor değil mi? Hocam ek olarak spordan sonra ne yememi önerirsiniz? Ben yoğurt, limonlu su ve erik yemeyi tercih ediyorum. Erik ile ilgili pek bir bilgiye ulaşamadım ancak zararı olmaz değil mi?
Pek bir ağrı hissetmemen yanlış yapman demek işte benim dediğim şeyi uygula ve kafanı dizlerine doğru ulaştırmaya çalışma kafanı karnına doğru gömmeye çalış yaparken karın kaslarına bastır. 3:15`de yaptığı gibi adamın ileri gitmiyor direk karın kaslarına da bastırarak gidiyor baskı uygulayarak. Çalışması da yeterince çalıştığı anlamına gelmiyor bu arada senin çalıştırdığın %10-20 sadece. Düzgün yaparsan,hızlı değil ama doğru ve düzgün bir şekilde,%100 çalışır. Bu arada belinle kalkmayacaksın mekikte ya da vb. sporlarda karın kaslarınla kalkacaksın ben ilk başta karın kaslarım yorulunca kendimi belimle yukarı itiyordum ama yanlış bir şey bu. Ve erik sağlıklıymış sanırım sıkıntı olmaz ama yeteri kadar ye her şeyden abartma. Ve günde en az 3-4 yemek yemeye çalış lifli karbonhidratlar, nişastali karbonhidratlar ve protein içeren yazmıştım önceki yazımda işte tabağı üçe böl falan diye orayı okuyup bakarsın. Yemek önemli kasların için. Yemeklere de fazla yağ atma maksimum 1.5 yemek kaşığı zeytinyağı at. Ne yediğin spor yaparken en önemli şey unutma abur cubur, ekmek, şeker, gazlı içecekler veya aşırı yağlı yiyecekler zararlı eğer karın kası istiyorsan kesmen lazım yoksa çok zor hatta belki de asla gözükmez.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yağlarını yakmak için kardiyo arayanlar varsa aşırı zor bu baya terletiyor. Tabi yaparken bir şapkalı ya da yoksa normal bir kapşon giymeyi unutmayın iyice terlemek için.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı