3 ayda en iyi şekilde İngilizce öğrenmek mümkün mü?

546870

Hectopat
Merhabalar, lisemiz yurt dışına 9 öğrenci gönderecek. Öncelikle konuşma sınavına girmemiz gerekiyor. Mayısta olacak sınav. Aktif olarak A2 gibi bir seviyem var, 3 ayda B2'ye kadar gelmem mümkün müdür? B2 olmasa bile B1'e gelebilir miyim? Ve nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

Yani dil kurslarına giderken 3 ayda 1 seviye geçerdik.

Bütçe ayırabiliyorsan bir dil kursuna git ve amacını belirt. En azından derdini anlatabilecek seviyeye gel lise ingilizcesi olduğundan aşırı bir konuşma beklemezler.

Ayıramam dersen de internetteki kaynaklardan kelime, cümle yapıları çalışıp dil geliştirmek için Discord gruplarında İngilizce konuş.

Yani bütçe ayrılabiliyorsa kurstaki hocalarla konuşmak daha rahat olur. Ancak yine de Discord gruplarından yabancılar ile konuşabilirsiniz.

Kursa giderken Amerika'dan gelen Süryani bir hoca vardı gayet zevkli bir şekilde konuşuluyordu. Kafa bir adamdı da bu tip biriyle denk gelirseniz daha da bir zevk alırsınız konuşmaktan.

Lise kaça gidiyorsunuz bilmiyorum ancak benim girdiğim konuşma sınavları oldukça basitti.

@Shuichi Tatsuo hocam bir hesap buldum, 3 ayda B2'ye gelme garantisi veriyor. İster canlı ders ister videolu yap diyor. Konuşma botu falanda var içinde. 3 ay için 745 TL, napayım sizce?

@Shuichi Tatsuo hocam bir hesap buldum, 3 ayda B2'ye gelme garantisi veriyor. İster canlı ders ister videolu yap diyor. Konuşma botu falanda var içinde. 3 ay için 745 TL, napayım sizce?

İstersen al. Bu günde 750₺ böyle bir amaç için para değil açıkçası.

Yeni konular

Geri
Yukarı