3 ayda sıfırdan YKS için bir şeyler yapılabilir mi?

Tutturamazsınız.

Gerçekleri söylemek gerekirse bu arkadaş en doğru mesajı atmış. Tutturabilecek kapasitede olsa zaten burada bize sormazdı ya da foruma konu açmak yerine ders çalışırdı. Gerçekler acıdır son 3 ayda anca sınava kayıt olursun gelecek sınav için hazırlanırsın bunda kötü bir şey yok. Tabi sizin iyiden kastınız ne o da önemli.

Tutturulur hocam ben 1 ay çalışarak Akdeniz Üni Turizm İşletmeciliği tutturdum fakat tercih listesinde arkalarda kaldığı için gelmedi.

Tutturamazsınız hocam çok kısa bir süre.

Tamam hadi YKS'den sonra konuyu güncellesin eğer düzgün bir yer tutturursa beni perma banlasınlar eğer tutturamazsa seni perma banlasınlar, var mısın?
Tutturdum ben 1 ayda kardeşim. Ama düzgün bölüm mü orası tartışılır.

Tutturulur hocam ben 1 ay çalışarak Akdeniz üniversite turizm işletmeciliği tutturdum fakat tercih listesinde arkalarda kaldığı için gelmedi.

Tutturdum ben 1 ayda kardeşim. Ama düzgün bölüm mü orası tartışılır.

244K'ya bir zahmet gir EA'da 1 ay çalışarak. Turizm işletmeciliği iyi bir bölüm değil, kişi konusunda düzgün bir bölüm demiş.

Hocam size tavsiyem dil veya sözel bölümlerine bakın. Temelim yok dediniz büyük ihtimalle matematik yapamıyorsunuz. Aktif Matematiği bitirin, sonra Bıyıklı Matematik'ten TYT matematiği 55 günde bitirin. Bu arada tüm sözel konularını bitirirsiniz kolay zaten. Genel netleriniz şöyle olursa sözelde ilk 5000'e girersiniz. TYT netleri: Türkçe 31, sosyal 18, matematik 18, fen 10. AYT netleri: matematik 4, edebiyat 17, tarih-1 7, coğrafya-1 4, tarih-2 8, coğrafya-2 8, felsefe 7, din 4.

244K'ya bir zahmet gir EA'da 1 ay çalışarak. Turizm işletmeciliği iyi bir bölüm değil, kişi konusunda düzgün bir bölüm demiş.
Niye düzgün bölüm değil acaba?

@_OzenC_ hedefiniz nedir bu arada?

Sırf okul okudum demek için okunur. Oradan çıktığında anca otelde garson olursun.
Olabilir hocam ama daha iyi bölümler illaki vardır yüksek sıralamayla.

Gördüğüm, tanıdığım ve konuştuğum yüzlerce örneğe dayanarak söylüyorum. Eğer arkadaş toplumun %0.1'nin sahip olduğu üstün zekaya sahip değilse ki olsa son 3 aya kadar çalışmamazlık etmezdi, 3 ayda sıfırdan düzgün bir bölüm kazanamaz. Hadi her konuyu ölümüne çalıştı hiçbir soruyu kaçırmadı anca TYT konularını bitirir, TYT 500 puan aldığını düşünelim %40'ı kaç yapıyor ? 200. Ortalamanın üstünde bir öğrenci olduğunu düşünelim(temeli yok iken nasıl olacaksa) ve 50 puan ekleyin. Kaç etti ? 250.

İnsanlara hayal satmanın anlamı yok. Arkadaş gerçekten bir bölüm istiyor olsaydı çalışırdı. Şu an önünde 3 seçenek var ya 2 yıllık bir önlisans kazanmayı hedefleyecek ya da gelecek sene olacak sınava hazırlanmaya başlacak üçüncü yol ise eğitim hayatını noktalamak.
4. yol düşük puana rağmen mantıklı bir seçim yapıp bir bölüme yerleşmek ve 1 yıl kaybetmemek.

Bu forumda gördüğüm böyle 147835293. konu falan ama hadi bakalım daha böyle tüm yıl yatıp da son anda gaza gelip de başaran biri görmedim umarım sen ilki başarabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı