3 ayda TYT konuları biter mi?

Konuları diyelim bitirdin ne olacak? Sınava girince çözemeyeceksin. Öyle tüm dersleri bitirmekle filan hiç uğraşma. Bu saatten sonra çalışmaya başlayacaksan Türkçe ve Matematik derslerine tek bak.

Türkçe dil bilgisi, sosyalde coğrafya harita konuları, matematikte problemler veya sevidğiniz 1 2 konu, Türkçe ses bilgisi, fen kısmında derslerin temel kavram konuları vesaire bunları çalışarak hızlı net artışı yakalarsınız. Ama konu elemesi gerek. Bu arada ben denemelerimde 25 neti zorlaken sınavda 35 net yapmıştım. Gerisine sürem yetmedi yetseydi daha da artardı bu. Kafanıza çok takmayın konu eleyerek soru dağılımlarına göre en azından kesin çıkan konuları çalışarak net artışı sağlarsınız.

Teşekkür edeim hocam öneriniz için.

Türkçe dil bilgisi, sosyalde coğrafya harita konuları, matematikte problemler veya sevidğiniz 1 2 konu, Türkçe ses bilgisi, fen kısmında derslerin temel kavram konuları vesaire bunları çalışarak hızlı net artışı yakalarsınız. Ama konu elemesi gerek. Bu arada ben denemelerimde 25 neti zorlaken sınavda 35 net yapmıştım. Gerisine sürem yetmedi yetseydi daha da artardı bu. Kafanıza çok takmayın konu eleyerek soru dağılımlarına göre en azından kesin çıkan konuları çalışarak net artışı sağlarsınız.

Hocam zaten Türkçe'den 25 sosyalden 10 fenden 5 net yapsam yeter.

Hocam 40 net istiyorsan tüm konuları bitirmeye gerek yok ki. Sorun yanlış olmuş biraz. Türkçe için bol bol deneme çöz ve aynı denemelere de geri dön bak. Türkçe de belli soru tipleri olduğundan dolayı hiç paragraf çözmeden yorum sorularını çözmeye başlarsınız.

Hocam 40 net istiyorsan tüm konuları bitirmeye gerek yok ki. Sorun yanlış olmuş biraz. Türkçe için bol bol deneme çöz ve aynı denemelere de geri dön bak. Türkçe de belli soru tipleri olduğundan dolayı hiç paragraf çözmeden yorum sorularını çözmeye başlarsınız.

Hocam 3 ayda 40 net yapsam yeter bana.

@Charaa hocam sizce hangi konuları çalışmalıyım kalan süreçte?

Son düzenleme:
Hocam 3 ayda 40 net yapsam yeter bana.

@Charaa hocam sizce hangi konuları çalışmalıyım kalan süreçte?

Dostum böyle konu açtığını 3. defa görüyorum sanırsam merak ettiğim bir şey var. Neden hep böyle konular açmak yerine çoktan çalışmaya başlamadın ki? 3 ay var daha önünde ve hedefin aşırı yüksek değil 40 net çok rahat yapabilirsin zaten. Eğer kendine hakim olamıyorsan bilgisayarı telefonu falan kaldır bir yere sürekli Technopat'a girme boşuna kafanı dağıtmış oluyorsun çünkü. Sana tavsiyem tam bugün bu mesajı gördüğün andan itibaren çalışmaya başla hiç duraksamadan aksatmadan çalış. Eğer biraz da olsa temelin varsa 50'yi bile zorlarsın.

Geri
Yukarı