3 aylik RTX 3060 satip 4060 almak mantikli mi?

Hocam 2. el teknolojik esya almak istemem ya. Exper gibi bir durum olmadigi icin ben de bu konuda tecrubesiz oldugum icin aldigim Mali bilmeyince alasim gelmiyor.

Garantili bulursun illa zor bir şey değil de gidip 5060 falan almadıkça boşa para vermiş olacaksın. Mesela kendi kartının üzerine 2000 TL koyup böyle bir şey alırsın. Garantili kart.

Tabii bunu örnek olarak attım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Garantili bulursun illa zor bir şey değil de gidip 5060 falan almadıkça boşa para vermiş olacaksın. Mesela kendi kartının üzerine 2000TL koyup böyle bir şey alırsın. Garantili kart.

Tabii bunu örnek olarak attım.

Hocam beyaz kartlarda cok abarti fiyat farki oluyor ya. Sistem beyaz oldugu icin kartin orada simsiyah siritmasini istemiyorum. Zaten GTA 6 falan 2027 gibi anca cikar. O zamana kadar biriktirip 5060 alirim artik. Teşekkürler yardimlar icin.

Hocam 4060'a geçmek için ödeyeceği fiyat farkına değmez. Gerek yok, 3060 ile 4060 arasında devasa performans farkı yok. Boşa masrafa sokmayın.
Güncel teknoloji bana kalırsa her zaman daha iyi. 4000 serisine gelen yenilikler bana kalırsa almak için yeterli ancak dediğiniz gibi fiyat farkı çok ise geçip geçmemek kendi isteğine kalır. Veya isterse 5000 serisini bekleyebilir.

Güncel teknoloji bana kalırsa her zaman daha iyi. 4000 serisine gelen yenilikler bana kalırsa almak için yeterli ancak dediğiniz gibi fiyat farkı çok ise geçip geçmemek kendi isteğine kalır. Veya isterse 5000 serisini bekleyebilir.
Hocam elbette 4060 daha iyi, orasına kesinlikle katılıyorum. Sıfır alacak olsa 4060 öneririz tabii ki ama burada durum farklı. 3060'ı satıp 4060'a geçmek cebinden çıkacak paraya bakıldığında hiç mantıklı değil.

3060'ı taş çatlasa 6 bin liraya satacak. Şu an en ucuz RTX 4060 Palit modeli, o da ₺10.600. Arada 4-5 bin liralık performans farkı yok. Mesela 3060'ı satıp üzerine ₺1.000 koyup 4060 alabilse tamam diyeceğim.

Geri
Yukarı