3 aylık TurkNet deneyimi

TurkNet'i 2 yıldır kullanıyorum. Geceleri saat 02:00'ı gösterdiğinde her zaman internet kesintisi oluyor. Hiç sapmaz devamlı aynı saatlerde. Bu zamana kadar böyle bir sorun görmedim son 6 aydır sorun devam ediyor. Şimdi diyeceksiniz ki çok göze batmaz ama ne yazık ki yazılımcıyım ve yazılımlarım haberleşmesi için evimde küçük çaplı server çalıştırıyorum ve bu kesintiler yüzünden işlerde aksamalar veya problem yaşanıyor. Gece bakımı yapmam gerekiyor ama bu problem yüzünden çok büyük verim kaybı yaşıyorum. Bunun dışında bir problem yaşamadım. Ayrıca TurkNet'in aktif Twitter üzerinden destek veriyor. Oradan sorunlarımı iletiyorum ama bu gece sorunu dışında ekstra bir sorun yaşamadım.

Eki Görüntüle 888889

Genelde tüm sorunlar aynı kapıya çıkıyor altyapı her yerde aynı olmuyor her yerde ama düzenli gece 2 gibi kesiliyorsa altyapı kime aitse görüşün biri sizin hattınızı kullanıyor olma ihtimali var.
Ben de neredeyse bir yıl TurkNet kullanıyorum. Şuana kadar ciddi bir sorunum olmadı, arıza kaydı oluşturunca sorunumu çözdüler genellikle. Şu an kafama takılan başka bir şey var. Türk Telekom'un sitesinden sorguladığım zaman benim adresim Türk Telekom fiber destekliyor olarak gözüküyor. Ama TurkNet veya diğer ISS'ler için sorgulama yaptığım zaman VDSL desteklediği gözüküyor. Hatta konuyla alakalı Millenicom'la direkt olarak konuşmuştum. Adresimde fiber olmadığını yalnızca VDSL desteklediğini söylemişti. Türk Telekom ise fibernet kullanabilirsin diyor. Hangisine inanmam gerekiyor bilmiyorum. :D

TurkNet farklı bir API kullanıyor, benim ev adresim Türk Telekom'un sisteminde görünmüyor bunan dolayı Türk Telekom üzerinden sorgulama yapan sitelerdede görünmüyor. Nedenine gelirsek belediyelerin içerisine yoldan geçenleri toplamaları. Şöyle cözebilirsin e-Devlet üzerinden bbk kodunu öğren, arayarak firmaları manual hesap oluşturmalarını talep et ama odan önce binandaki alt yapıdan emin ol fiber var mı daireye çıkıyor mu bir de hem fiber hem de DSL'de olabiliyor.

Son düzenleme:
Genelde tüm sorunlar aynı kapıya çıkıyor altyapı her yerde aynı olmuyor her yerde ama düzenli gece 2 gibi kesiliyorsa altyapı kime aitse görüşün biri sizin hattınızı kullanıyor olma ihtimali var.

TurkNet farklı bir API kullanıyor, benim ev adresim Türk Telekom'un sisteminde görünmüyor bunan dolayı Türk Telekom üzerinden sorgulama yapan sitelerdede görünmüyor. Nedenine gelirsek belediyelerin içerisine yoldan geçenleri toplamaları. Şöyle cözebilirsin e-Devlet üzerinden bbk kodunu öğren, arayarak firmaları manual hesap oluşturmalarını talep et ama odan önce binandaki alt yapıdan emin ol fiber var mı daireye çıkıyor mu bir de hem fiber hem de DSL'de olabiliyor.

Önceden Türk Telekom kullandım böyle bir sorun yaşamadım, Turkcell kullandım sorun yaşamadım, Vodafone kullandım yine aynı şekilde bir sorun yaşamadım. Bu böyle devam etti. Sorun giderilmezse TurkNet'i bırakacağım. Bu kadar net :)

Yeni konular

Geri
Yukarı