3 aylık yavru kedi bardaktaki sulara dadandı ve sürekli sinekliğe atlıyor

nekhtr40

Hectopat
Yazıcaklarım biraz uzun ama yardımcı olabileceğinize inanıyorsanız okuyun. 2 tane 3 aylık kedim var kardeşlerden bir tanesi evde tırmanabileceği kedi evi ve küçük bir tırmalama çubuğu olduğu halde sinekliklere tırmanıyor ve bu sinekliğe tırmanma huyunu yatak odasındaki camda da devam ettiriyor ve 3. kattayız düşerse yaşama ihtimalinin olduğunu sanmıyorum. Bu daha yavru halleri büyüyünce sinekliği kesin yırtacak oradan en iyi ihtimalle bir sürü masraf çıkacak. Geçen toka yiyip yiyip kusuyordu şimdilik o konuda iyi gibiyiz evdeki tüm tokaları temizledik. Ama son zamanlarda benim su bardağıma taktı önce masamın yanındaki çöplüğe sonra masama atlıyor arada çöp kutumu yıkıyor masamda suyumdan içiyor (evde bir sürü farklı yerlerde kap olmasına rağmen) boşluk bulursa suyu içemesin diye masanın dibine doğru koymuştum bugün bardağımı ve banyo yapmaya gittim ben banyodayken masama çıkmış bardağı dipten çıkartayım derken mi nasıl olduysa artık klavyeme su dökmüş. Arkadaşın su fantezisi yakın zamana kadar yoktu zaten ev küçücük evde at koşturur gibi koşuyolar sonra sinekliğe atlıyolar diğeride tırmanıyor ama onun kadar sıklıkla ve yükseğe çıkmıyor. Yani ne yapmam lazım bunları sokağa çıkartmak mı lazım geçen 1 2 ay önce tasma takmaya çalıştık ikisine ikisi de delirdi gitti kaçtılar zar zor çıkardık tasmalarını. Şimdi niye bakamıyorsunuz eve aldınız diyebilirsiniz öncelikle ben 2 kedi istemiyordum ilk aylarda anneme birisine verelim dedim ama beni dinlemedi. Bu ikisinin annesi bir evin bodrumunda ölmüş sadece bu ikisi hayata tutunmuş sonra ağlamaya başlamışlar birileri duymuş itfaiye ile çıkartmışlar zar zor yaşıyorlarmış sonra anneme sahiplenmek ister misin diye sormuşlar annem olur deyip bize getirdi ikisini cidden seviyorum ama bahsettiğim arkadaşın yaptığı yaramazlıklar beni son zamanlarda üzmeye başladı kızıyoruz akıllanmıyor hala eşekliğe bizi üzmeye devam. Ne yapabilirim? Neyi yanlış yapıyorum?

Bol bol ilgilenin izin vermediğiniz yere gittiğinde ses çıkarın biraz zamanla alışıp sizin yanınızda olacaktır.

Geri
Yukarı