3. dalga Türkiye'yi etkiler mi?

Hocam sayıyla alakası yok ki 3. dalganın. Virüs 3. kez mutasyona uğramış demektir bu. Virüsün mutasyona uğramasının kaç kişiye bulaştığıyla alakası yoktur.

Ne olduğunu biliyorum ama bizde hiçbir şey doğru açıklanmıyor şeffaflık yok. Ayrıca virüs dalgası mutasyon demek değil yayılma hızının artış gösterdiği dönemler. Mutasyon çok ayrı bir olay bir virüs mutasyon geçirdi diye yayılış hızı yükselecek diye bir kaide yok.

O zaman 3. dalga bu.

😀 Hocam virüs ilk çıktığında mutasyona uğramadan çıktı. Mutasyona uğradığında 2. dalga geldi denildi. Şimdi 3. dalgada 2. kez mutasyona uğruyor işte.

Ne olduğunu biliyorum ama bizde hiçbir şey doğru açıklanmıyor şeffaflık yok. Ayrıca virüs dalgası mutasyon demek değil yayılma hızının artış gösterdiği dönemler. Mutasyon çok ayrı bir olay bir virüs mutasyon geçirdi diye yayılış hızı yükselecek diye bir kaide yok.

Hayır hocam mutasyona uğradığı için dalga diyorlar. Sayılara göre denseydi. Türkiye de dediğiniz gibi 100. dalga olurdu. Haber sitelerine vs. bakarsanız virüsün 3. dalga yani 3. kez mutasyona uğradığı yazıyor zaten. 3. dalga denen şey vaka sayısına göre olsaydı her ülkede olurdu. 3. bir mutasyona uğramış virüs bir ülkeye yayılınca 3. dalga diyorlar.

Türklerin vücutları zaten bir sürü virüs dolu. Korona gelince, gardaş başka vücuda git diyorlar, korona da tamam abi deyip çıkıyor. 20. dalga gelse etkilemez, Sırf dün Norveç'te aşı vurulan 23 kişi öldü.

Evet Türkiye'yi etkiler ama asıl sorunumuz neden hep vaka artışı yükselmekte?
Eğer halk üstüne düşeni yapsaydı yapanlar hariç şimdi dalgaları düşünmek yerine kendimizi şu anki Çin'de gibi hissederdik. Çin şu an koronayı resmen atlatmak üzere hatta atlattı sayılır. Buna rağmen bizden daha fazla önlem alıyorlar. Sonumuz hayırolsun umarım bu pandemi zamanları bir gün bitecek.

Okul açılması işlerine gelir, ders arası sınıfa gelip çocuklara aşı vurup, haydi oldu bitti. Demezlerse bir şey bilmiyorum.

Öyle bir şey yok. Kimsenin öyle okula gelip birden aşı vurmaya hakkı yok. Okulda ki en kıytırık aşı da bile belge imzalattırılıyordu. Kimse kimsenin rızası olmadan birine aşı yapamaz.

Geri
Yukarı