3. Dünya Savaşı çıkar mı?

3. dünya savaşı çıkmaz. Kalmadı öyle tüm dünyanın birbirine girmesi gibi olaylar. Artık dijital olarak çökertmek mümkün bir ülkeyi. Ama benim 2023 için öngörüm şöyle: Türkiye hummalı bir silahlı çatışma halinden geçecek seçim öncesi. "Milli birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olan zamandayız" naraları atılacak hükümet tarafından ve yine ya Kürt kesim ya Müslüman ülke vatandaşları ya da NATO'nun beslediği terörist örgütler üzerinden yürünecek. Biliyoruz ki mevcut hükümet yerini sağlamlaştırmak için 2012'den beri bu yöntemi kullanıyor.
Yunanistan yıllardır bizi taciz ediyor zaten savaş çıkabilir bir sürü gözdağı vermeye çalıştı şuan savaş çıksa hükümet ile ne alakası olabilir Türk-Yunan savaşı %80 ihtimalle gelecekte çıkar.

Hepsi oyun. 2023'e yönelik seçim tiyatrosu 15 temmuz V2 gibi düşün yıllardır ses etmediler neden şimdi ses ediyorlar bir düşün.
15 temmuz cemaat ve hükümetin çıkar kavgasıydı.

Yunanistan yıllardır bizi taciz ediyor zaten savaş çıkabilir bir sürü gözdağı vermeye çalıştı şuan savaş çıksa hükümet ile ne alakası olabilir Türk-Yunan savaşı %80 ihtimalle gelecekte çıkar.
Biri daha yüzde vermese olmazdı. Her savaş derin politik ajandalar veya çok büyük ekonomik çıkarlar için yapılır. Bilgisayar oyunu değil bu rifleman'leri tutup yanlışlıkla karşı outposta sağ tık basınca savaş çıkmıyor. 2 ülke arasında all-out silahlı çatışma çıkması tüm dünyayı ilgilendirir. Bir ülkeye karşı silahlı saldırı yapılması için gereken emir zincirinden haberimiz var mı? Taciz ediyormuş, etse ne olacak savaş niye çıkacak tacizden? Amerika ile Çin birbirini 20 yıldır taciz ediyor basarım bak düğmeye diye hani? Sonuçlarının farkında herkes. Ne kadar kolaymış savaş çıkarmak valla oh.

Biri daha yüzde vermese olmazdı. Her savaş derin politik ajandalar veya çok büyük ekonomik çıkarlar için yapılır. Bilgisayar oyunu değil bu rifleman'leri tutup yanlışlıkla karşı outposta sağ tık basınca savaş çıkmıyor. 2 ülke arasında all-out silahlı çatışma çıkması tüm dünyayı ilgilendirir. Bir ülkeye karşı silahlı saldırı yapılması için gereken emir zincirinden haberimiz var mı? Taciz ediyormuş, etse ne olacak savaş niye çıkacak tacizden? Amerika ile Çin birbirini 20 yıldır taciz ediyor basarım bak düğmeye diye hani? Sonuçlarının farkında herkes. Ne kadar kolaymış savaş çıkarmak valla oh.
Ben çıkacak diye düşünüyorum çıkarsa buraya yazarım.

Yanlışım yoksa 2034 yılında çıkacağı hakkında söylentiler duymuştum.

Derin devlet mi hocam?

Her neyse ben şahsen savaş çıkacağını düşünmüyorum en erken 2050 gibi dünya savaşı çıkar gibi. Su ve kaynak sorunlarından savaşlar çıksa bile savaşı çıkaran ülkelerin halkları bunlara karşı çıkıyor artık seçimler kaybediliyor çok zor direkt savaş açmak şu dönemde.

Derin devlet mi hocam?

Her neyse ben şahsen savaş çıkacağını düşünmüyorum en erken 2050 gibi dünya savaşı çıkar gibi. Su ve kaynak sorunlarından savaşlar çıksa bile savaşı çıkaran ülkelerin halkları bunlara karşı çıkıyor artık seçimler kaybediliyor çok zor direkt savaş açmak şu dönemde.
Google Amca'ya 2034 dünya savaşı diye aratın anlarsınız ne demek istediğimi bir şeyler çıkıyor çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı