3 ekran kartı slotu bulunan anakartta birden fazla ekran kartı çalışır mı?

Makaleler
1
Daha fazla  
Şu an kullandığım yayın ve oyun sistemi var. 2. el olarak satın aldım.

Custom sıvı soğutma ile beraber geldi bütün sistem işlemci ve ekran kartı sıvı soğutma şeklinde çalışıyor 40 derecede.

Ben sıvı soğutmayı sökmeyi bilmiyorum tehlikeli iş dediler çevremde bana yardım edecek kimse de yok. Ekran kartımı güncellemek istiyorum RTX 3070'e anakartta 3 tane ekran kartı takma yeri var. GTX 1080'i sökmeden 2.slota RTX 3070 takarsam sistemi çalışır mı? Video editlerini yayınları 1080 üzerinden yapıp 3070 ile sadece oyun oynamak gibi bir şansım olabilir mi?

Sistem özelliklerim:

* Ryzen 2700X.
* GTX1080 hawk.
* 512 SSD.
* 1.5TB HDD.
* 1200W Corsair PSU.
* MSI X470 GAMING M7 AC.

Son düzenleme:
GTX 1080'i kullanmasamda olur oradan çıkartamıyorum o yüzden sistemde takılı güç kablosunu çıkartırsam hiç elektrik gitmez 3070 belki sorunsuz çalışır fakat sıvı soğutma boruları pompadan ekran kartına ekran kartından işlemciye işlemciden tekrar pompaya gidiyor ekran kartını hiç çalıştırmazsam belki bu sefer içerideki su tur atamayacak hiç bilmiyorum.

GTX 1080'i kullanmasamda olur oradan çıkartamıyorum o yüzden sistemde takılı güç kablosunu çıkartırsam hiç elektrik gitmez 3070 belki sorunsuz çalışır fakat sıvı soğutma boruları pompadan ekran kartına ekran kartından işlemciye işlemciden tekrar pompaya gidiyor ekran kartını hiç çalıştırmazsam belki bu sefer içerideki su tur atamayacak hiç bilmiyorum.

PCI kartları üzerinde bulunan sıvı soğutmalarda pompa bulunmaz dolayısı ile GPU enerjisini kesseniz bile sıvı dolaşmaya devam edecektir.

Sistem resmi paylaşabilirseniz ve elinizde soğutma sıvısı varsa kartı sökme konusunda yardımcı olabiliriz.

PCI kartları üzerinde bulunan sıvı soğutmalarda pompa bulunmaz dolayısı ile GPU enerjisini kesseniz bile sıvı dolaşmaya devam edecektir.

Sistem resmi paylaşabilirseniz ve elinizde soğutma sıvısı varsa kartı sökme konusunda yardımcı olabiliriz.

Sistem böyle biraz araştırma yaptım birisi 500TL'ye sökeriz dedi kendi başına sökemezsin bilgin yoksa sisteme zarar verirsin dedi bende bu yüzden ortada kaldım biraz.

Bütün sıvı soğutma sistemini sökmek istiyorum biraz korkuyorum bu işlerden çünkü. İşlemciye fan alıp sıvı soğutmayı komple kaldırmak istiyorum mümkünse.

Dosya Ekleri

• a.jpg
    a.jpg
    183,3 KB · Görüntüleme: 45
Sistem böyle biraz araştırma yaptım birisi 500TL'ye sökeriz dedi kendi başına sökemezsin bilgin yoksa sisteme zarar verirsin dedi bende bu yüzden ortada kaldım biraz.

Bütün sıvı soğutma sistemini sökmek istiyorum biraz korkuyorum bu işlerden çünkü. İşlemciye fan alıp sıvı soğutmayı komple kaldırmak istiyorum mümkünse.

Sıvı soğutma yeri geldiğinde diğer hava soğutma sistemlerine göre 10 kattan fazla verimli olup aynı zamanda esnek bakım özelliğine sahiptir sıvı soğutmayı sökmenizi önermem.

500 TL isteyen adamdan uzak durun hatta bir daha konuşmayın bile bu tarz insanlar ile.

Sıvı soğutma sisteminiz rakor sistem sökmesi oldukça kolay bir sistemdir sıvı haznesi altında boşaltma tapası bulunuyor mu bakabilir misiniz? Resim bende büyümüyor şu an.

Geri
Yukarı