3. Ekranı taktıktan sonra bazı uygulamalarda bulanıklık

Dengsiz

Kilopat
Yer
Antalya,Muratpaşa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
*GIGABYTE B550 GAMING X V2 Amd B550 *AMD Ryzen™ 7 5800X3D *Kingston Fury Beast RGB 16 GB 3200 MHz(x2)

*Kingston Nv2 1tb 3500mb/2100mbs Nvme Pcıe M2 Ssd*Zotac Geforce Rtx 4070 Ti Trinity 12GB
Başlıkta da belirttiğim gibi 3. monitörü taktığım zamandan beridir bazı pencereli uygulamalarda(Riot Client, Adobe Cloud, G HUB, OBS ve hatta oyun olarak Xbox üzerinden pencere olarak açılan Forza 5 de dahil anlık olarak bulanıklaşma oluyor ve ihtiyacım olan kısmı görmek, okuyabilmek için imleci ihtiyacım olan kısmın üzerine getirip sol tık atmam gerekiyor.

1699730331237.png

Fotoğrafta göründüğü gibi mesela TFT yazısının üzerine gelmeden netlik sağlayamıyorum Windows 11 yüklü iken yaşamıştım bu sorunu başta herhalde güncelleme ile düzelir diye düşünerek umursamamıştım ancak düzelmeyince Windows 10'a geri çektim ama bir sonuca varamadım. 3. ekranı çıkarttığım anda düzeliyor sorunum ama takılıyken sürekli aynı sorunu yaşıyorum. Kablo sorunu vs yok 3-4 farklı kabloyla denedim bütün monitörlerimi yan monitörlerde uygulamayı çekince aynı sorunu yaşıyorum herhangi bir monitörde de sorun yok.

1699730278881.png

Bu kısımdaki ayarın kapalı ya da açık olması hiçbir şey ifade etmiyor kapalıyken de aynı açıkken de aynı. Bu RiotClient G HUB gibi yerlerde çok önemli değil çünkü aşırı uzun bir işlemim olmuyor Max 2 dakika içinde ya giriş yapıyorum ya ayar yapıyorum ve geçiyor ancak Forza5 gibi pencereli açılan oyun ve Adobe Cloud gibi zaman harcamam gereken uygulamalarda sorun olmaya başladı. Çözüm önerisi olan var mıdır?

Geri
Yukarı