3 Farklı monitörü aynı anda kullanmak GPU performansına etki eder mi?

Bullfinch

Decapat
Makaleler
1
Arkadaşlar selamlar! 3 farklı model ve çözünürlükte monitörüm var. Ana monitörüm HDMI bağlantılı Full HD, 75 Hertz, 27 inch bir monitör, diğerleri ise VGA bağlantı ile çalışıyorlar. VGA girişli monitörleri kasanın 2.HDMI çıkışında kullandığım VGA dönüştürücü+çoğaltıcı ile bağlamayı düşünüyorum.(Halihazırda bir tanesi dönüştürücü ile bağlı olan bir VGA monitör kullanıyorum ama üçüncü de eklenecek).Yaşamam muhtemel herhangi bir problem var mı arkadaşlar ve bu şekilde bir kombinasyon verimli bir çalışma deneyimi sunar mı? Ek olarak HDMI to VGA çoklayıcı alımı konusunda dikkat etmem gereken hususlar var mı? Cevaplayan herkese teşekkürler şimdiden. :)

Hepsini tek monitör olarak gösterirseniz çözünürlük artacağı için performans kaybı olacaktır. Tabi yaptığınız işlere bağlı, Windows'ta gezerken bir kayıp hissetmezsiniz ama oyun oynarken vs. farkı hissedersiniz.

Yeterli bir bilgisayarınız varsa sorun olmaz.

Son düzenleme:
Hepsini tek monitör olarak gösterirseniz çözünürlük artacağı için performans kaybı olacaktır. Tabii yaptığınız işlere bağlı, Windows'ta gezerken bir kayıp hissetmezsiniz ama oyun oynarken vs. farkı hissedersiniz.

Yeterli bir bilgisayarınız varsa sorun olmaz.

Selam. Ben de 3 tane 144 Hz 1 ms monitör var 3'ünü tek ekran yapsam ekran kartına zarar veriri mi ETS 2 ve fs 22 oynuyorum genel de. Ekran kartım RX 6600 XT işlemci Ryzen 5 2600.

Yeni konular

Geri
Yukarı