3 fazlı motor nasıl e-bike beynine bağlanır?

Memoli38

Decapat
Daha fazla  
Elimde e bike beyni var iki bağlantısı var mavi ve sarı ama motordan mavi sarı ve yeşil şeklinde üç faz çıkıyor. Bunu nasıl başlayabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Elimde e bike beyni var iki bağlantısı var mavi ve sarı ama motordan mavi sarı ve yeşil şeklinde üç faz çıkıyor. Bunu nasıl başlayabilirim?
3 Faz olduguna eminmisin? 3 Faz olanlar ileri geri yani çift yönde döner, Kırmızı gri(beyaz) siyah L1 L2 L3 olarak sıralanır Mavi (N) Nötr yani - yöndür, Sarı yeşil (Pe) topraklamadır.

Dostum ters yöne çevirmek için L2 ve L3 yer değiştirmen yeterli onun içinde switch tarzı korumalı yapman gerek iki faz üst üste biner ise patlatırsın. Aynı zamanda üç fazlı motorlar kocaman olur seninkisi tarafımca tek ya da iki fazlı tek yönlü motor.

Bağlaman için de Faz'ı güç çıkışına takman gerek maviyi de yerine takman gerek, sarı yeşil (pe) kablosunu takmana gerek yok bisiklette zaten topraklama olmaz :D

Eğer güç kaynağın 12/24V ise İnverter ile destekleyebilirsin :)

Son düzenleyen: Moderatör:
3 faz olduguna emin misin? 3 faz olanlar ileri geri yani çift yönde döner, kırmızı gri(beyaz) siyah L1 l2 L3 olarak sıralanır mavi (n) nötr yani - yöndür, sarı yeşil (pe) topraklamadır.

Dostum ters yöne çevirmek için L2 ve L3 yer değiştirmen yeterli onun içinde Switch tarzı korumalı yapman gerek iki faz üst üste biner ise patlatırsın. Aynı zamanda üç fazlı motorlar kocaman olur seninkisi tarafımca tek ya da iki fazlı tek yönlü motor.

Bağlaman içinde Faz'ı güç çıkışına takman gerek maviyide yerine takman gerek, sarı yeşil (pe) kablosunu takmana gerek yok bisikletde zaten topraklama olmaz :D

Eğer güç kaynağın 12/24V ise inverter ile destekleyebilirsin :)

Ben motorda 3 kablo görünce üç fazlı sandım sanırım:) dediğiniz gibi o halde nasıl yapmak lazım şimdi beyinde iki kablo var mavi ve sarı motorda üç kablo var mavi sarı ve yeşil motor küçük 350 wattlık motordan çıkan hangi rengi beyindeki mavi ve sarıya bağlamak lazım.

Ben motorda 3 kablo görünce üç fazlı sandım sanırım:) dediğiniz gibi o halde nasıl yapmak lazım şimdi beyinde iki kablo var mavi ve sarı motorda üç kablo var mavi sarı ve yeşil motor küçük 350 wattlık motordan çıkan hangi rengi beyindeki mavi ve sarıya bağlamak lazım.

Sarı topraklama kablosu oluyor daima değişmez dünya genelinde o renk kanka sarı yeşil ya da sarıyı iptal et yoksay onu.

Resim atabilirsen daha iyi yardımcı olurum kabloları girişleri ve voltaj yazılarını.

Resimleri yükledim motor kabloları ve beyin teşekkürler
Sarı topraklama kablosu oluyor daima değişmez dünya genelinde o renk kanka sarı yeşil ya da sarıyı iptal et yoksay onu.

Resim atabilirsen daha iyi yardımcı olurum kabloları girişleri ve voltaj yazılarını.

Dosya Ekleri

• IMG-20221026-WA0012.jpeg
    IMG-20221026-WA0012.jpeg
    69,8 KB · Görüntüleme: 19
  • IMG-20221026-WA0009.jpeg
    IMG-20221026-WA0009.jpeg
    88 KB · Görüntüleme: 36
Resimleri yükledim motor kabloları ve beyin teşekkürler

Dostum seri bağlantı yapmanı kesinlikle önermiyorum öncelikle çarpılma sonucu hayati riskin var anlatıyorum.

Seri bağlantı olmadan açman için bir beyin anakart tarzı karta ihtiyacın var.

Seri bağlantı olarak Beyinden çıkan görselde sol tarafta olan siyah kırmızı FAZ mavi NÖTR sarı Toprak diyebilirim, öyle görünüyor. Bağlantıyı yaparak açabilirsin fakat dediğim gibi seri bağlantı tamamen risk teşkil etmektedir, beyinin voltajı fazla/az gelebilir vs.

Geri
Yukarı