Dizel motor nasıl ısıtılır?

Henry Ford

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
1650 Super, Ryzen 3 3100
Malum kış ayındayız ve arabada kalorifer açma ihtiyacı oluyor ve 1.8 Ford Connect aracım 20 dakikadan önce ısınmıyor. Hatta ısındırmak için yokuşlu yollarda devir aldırarak sürüyorum ancak hararet göstergesi 1 diş anca artıyor. 20 dakikanın sonunda yeni yeni hararet göstergesinin ortalarına yaklaşmaya başlıyor. 30 dakikanın sonunda tam olarak ortaya geliyor ve orada kalıyor. Tam 30 dakika arabanın içinde montla oturuyorum. Yok mudur bunun bir çaresi ya da daha hızlı bir yolu. Şimdiden teşekkür ederim.

Aracım: 2009 model 1.8, 110 PS, GLX paket Ford Tourneo Connect.

Bakımları eksikse yaptırmanı ve termostat, klorifer peteği gibi parçalar kontrol edilebilir. Doğru yağ ve soğutma suyu kullanmalısın.
Bazı araçlarda rezistans oluyor galiba onu da bir sorabilirsin. Dizel geç ısınır ama 20 dakika çok geldi.

Evet hocam. Büyük motor dizel araçlarda olabiliyor. 1,9 JTD Doblo ile de benzerdi. Rölantide daha uzun süre çalıştırın. Biraz daha erken çıkıp bekleyin.

Motor ısınsın diye yokuşlarda motor soğukken devirli kullanmayın hocam motora zarar verirsiniz, 30 dakika falan bayağı uzun bir süre sanayiye götürüp ustaya sorun.

Bakımları falan eksiksiz yapıyorum. Termostatın da sorunu yok kalorifer de soğuk üflüyor çünkü.

Ford Connect 1.8 GLX 110ps var bende ısıtma geç oluyorsa kızdırma bujileri ve kablosu değişecek 30 dakika çok ama bir benzinli beklemeyin dur kalksız bir yolda 15 dakikada el yakar kıvama geliyor.
Motor çok büyük ısınması zaman alıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı