3 GB RAM için Linux dağıtımı önerisi

Acaba konuyu 0'dan açsam mı daha açıklayıcı bir şekilde? Yanlış oldu galiba.
Pop!_OS ile siyah ekran sorunu yaşamışsınız ya, bu durum güncel dağıtımların hemen hepsinde olabilir. O yüzden önce bunu yazdım.
Sorunu aşmak için o mesajda yazdıklarımı uygulamalısınız.

Dağıtım konusunda da MX Linux Xfce hâlâ favori önerim.

Pop!_OS ile siyah ekran sorunu yaşamışsınız ya, bu durum güncel dağıtımların hemen hepsinde olabilir. O yüzden önce bunu yazdım.
Sorunu aşmak için o mesajda yazdıklarımı uygulamalısınız.

Dağıtım konusunda da MX Linux Xfce hâlâ favori önerim.

Anladım hocam sağ olun ama aklıma şu takılıyor Mint kurup masaüstü ortamını değiştirsem mesela deepin ortamını kursam nasıl olur?
Arch'ı çok benimsedim ama o internet yavaşlığı sorununu illet ettirdi. Farklı bir şeyler denemek istiyorum bende. Bugün nereden baksam 5'den daha fazla ISO kurdum sildim :D.

Bu bilgisayara Tiny Core öneriyorum.

Hocam dışarıdan gözüktüğü gibi pek kötü bir sistem değil cidden hızlı.
Endeavouros denedim onda driverim sorunsuz kurabilmiştim. Keşke onda hız sorunu çözülseydi galiba ağ kartım Arch ile uyumlu değil.

Birçok distro denedim. Rica ediyorum, kendi eski PC'mde performanslı çalışacak distroları önerin. Arch olarak Manjaro, endeavour veya sade Arch önermeyin, Wi-Fi sorunu yaşıyorum.
Diğer tüm önerilerinize açığım. Bir de NVIDIA destekli olması gerekiyor.

Ekran kartı: NVIDIA 9600M GS.
3 GB RAM.
Intel Core 2 Duo.

Debian 11 ama siteden nonfree ISO'yu indir. Sonra kurulum ekranından Xfce, LXDE, lxqt arasından seçim yapıp kurun.

Birçok distro denedim. Rica ediyorum, kendi eski PC'mde performanslı çalışacak distroları önerin. Arch olarak Manjaro, Endeavour veya sade Arch önermeyin, Wi-Fi sorunu yaşıyorum.
Diğer tüm önerilerinize açığım. Bir de NVIDIA destekli olması gerekiyor.

Ekran kartı: NVIDIA 9600M GS.
3 GB RAM.
Intel Core 2 Duo.
Mint,Zorin,Arch ama sisteminiz Windows'a yeterli gibi İşlemci dışında.

Mint, zorin, Arch ama sisteminiz Windows'a yeterli gibi işlemci dışında.

Zorin çok hantal cidden Arch ise ağ kartım ile uyumlu değil galiba Mint'i özelleştirmeye çabalıyorum sizlerde yardım eder iseniz eğer.
Debian 11 ama siteden nonfree ISO'yu indir. Sonra kurulum ekranından Xfce, LXDE, lxqt arasından seçim yapıp kurun.
Deb yerine Mint kurmam daha mantıklı bence.

Zorin çok hantal cidden Arch ise ağ kartım ile uyumlu değil galiba Mint'i özelleştirmeye çabalıyorum sizlerde yardım eder iseniz eğer.

Deb yerine Mint kurmam daha mantıklı bence.

O da olabilir. Ancak Mint'de Xfce temalı olarak geliyor. Bu da ağır olabilir. Ama Debian'da saf hali ile geliyor.

Geri
Yukarı