3 GB RAM için Linux dağıtımı önerisi

Sisteme dokunmayacaksınız ki.
USB üzerinden başlatıp canlı olarak kullanıp direkt denetimleyeceksiniz. Memnun kalırsanız kurarsınız. İster Extix'i kurarsınız isterseniz Mint üzerine DDE...
Pardon ben usb yazdığınızı görmemişim bi yandanda oyun oynuyorumda kusura bakmayın.

Linux Mint'in herhangi bir dağıtımı olabilir fakat önünüze kurulu gelmiyor sürücü yöneticisine girip biraz bekliyorsunuz sonra seçiyorsunuz nvidia driver'ını bende nvidia kullanıyorum sorun yaşamadım.

Anlamadım hocam?

Dağıtım derken orası yanlış oldu biraz orayı kast ettiyseniz.
Linux Mint Cinnamon.
Linux Mint Mate.
Linux Mint Xfce.
Arayüzlerinden istediğinizi kullanabilirsiniz performansda sorun yaşayacağınızı sanmıyorum eğer isterseniz en hafif Xfce.

NVIDIA driver kısmını diyorsanız Linux Mint, NVIDIA Driver'ını hazır kurmuyor sürücü yöneticisi diye bir yer var oradan girip kendiniz seçiyorsunuz sonra kuruluyor.

Dağıtım derken orası yanlış oldu biraz orayı kast ettiyseniz.
Linux Mint Cinnamon.
Linux Mint Mate.
Linux Mint Xfce.
Arayüzlerinden istediğinizi kullanabilirsiniz performansda sorun yaşayacağınızı sanmıyorum eğer isterseniz en hafif Xfce.

NVIDIA driver kısmını diyorsanız Linux Mint, NVIDIA Driver'ını hazır kurmuyor sürücü yöneticisi diye bir yer var oradan girip kendiniz seçiyorsunuz sonra kuruluyor.
Şuan xfce hali kurulu driveri sorunsuz kurdum şuan masaüstü ortamını değiştirsemmi diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı