3 GB RAM'da 64 bit Windows 8.1 kullanılır mı?

Windows 8.1 başarıyla kurdum peki kullanılabilir ram miktarını nasıl düzeltebilirim?

Selam, aylar sonra soru soracağım bir konu açıyorum.
Kuzenimin bilgisayarına Windows 8.1 yüklüyorum 64 Bit 3 GB RAM'da çalışır mı ya da 32 Bit mi yükleyim?
Sorumu cevaplarsınız teşekkürler görüşürüz.
(RAM'da şöyle bir problem var 4 GB RAM 3,12 kullanılabilir) bir de format gibi yüklüyorum yükseltme %19'da kalıyor.

X86 tabanlı işletim sistemi, nihai olarak 2 GB RAM destekler. Yani 2 GB üstü RAM'e sahip cihazlarda X86 tabanlı işletim sistemi kurulursa işletim sistemi sadece 2 GB RAM kullanacaktır, bu da RAM'in tamamının kullanılmasını engeller. Tavsiye olarak, X64 mimarili Windows 8.1 Indstry Pro sürümünün kurulmasıdır.

X86 tabanlı işletim sistemi, nihai olarak 2 GB RAM destekler. Yani 2 GB üstü RAM'e sahip cihazlarda X86 tabanlı işletim sistemi kurulursa işletim sistemi sadece 2 GB RAM kullanacaktır, bu da RAM'in tamamının kullanılmasını engeller. Tavsiye olarak, X64 mimarili Windows 8.1 Indstry Pro sürümünün kurulmasıdır.
Bu bilgisayarda 4 GB RAM var ama 912 MB donanım kullanıyor nasıl düzeltebilirim ve Windows 10'nun hangi sürümünü kaldırır bu sistem?

Bu bilgisayarda 4 GB RAM var ama 912 MB donanım kullanıyor nasıl düzeltebilirim ve Windows 10'nun hangi sürümünü kaldırır bu sistem?
Eski laptopumda 2 GB RAM var. Düzenlenmiş Windows 10 kullanıyorum.(x64) Biraz araştırırsanız Lite, Spectre vb. düzenlenmiş versiyonlar bulabilirsiniz.

Bu tutarın bu denle fazla olması, genelde dahili ekran kartına sahip cihazlarda görülür. RAM, dahili ekran kartının boyutunu ayarlayabilmek için işlemciye RAM verebilir. Tutarı BIOS ayarlarından ayarlayabilirsiniz (Bu ayar tüm cihazlarda olmayabilir.). Donanım bir SSD barındırıyorsa Windows 10 istemci sürümünün Home edisyonu kurulabilir.

Öncelikle aylar sonra bu konuya yorum yazıyorum.
Kuzenimin tarihi eserde (bilgisayarda) 4 GB RAM var ama ekran kartı yok galiba 912 mb o yüzden donanıma yada işlemciye ayrılmış olarak görülüyor.
Bu yaz geldiğimde sistemde aşırı yavaşlama gördüm bende araştırmaya koyuldum ve Windows 10 LTBS sürümü kurdum ve şuan normal çalışıyor herkese iyi günler yorum yapan herkese teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı