3 gün önce alınmış çiğ köfte yenir mi?

Kyrie Irving

Hectopat
Daha fazla  
Anneme gelirken çiğ köfte alır mısın demiştim. Abim de eve çiğ köfte söyleyince kaldı ikisi de. 😃 annemin aldığının yarısı duruyor. Abimin aldığı daha paketinden bile çıkmadı. Diğeri de jelatinli duruyor. 2 veya 3 gun oldu alalı. 18 derece bozdolabinda yan yana duruyorlar. Bozulmuş mudur yiyebilir miyim?

Anneme gelirken çiğ köfte alır mısın demiştim. Abim de eve çiğ köfte söyleyince kaldı ikisi de. 😃 annemin aldığının yarısı duruyor. Abimin aldığı daha paketinden bile çıkmadı. Diğeri de jelatinli duruyor. 2 veya 3 gun oldu alalı. 18 derece bozdolabinda yan yana duruyorlar. Bozulmuş mudur yiyebilir miyim?

Hocam tadına bakın bir, eğer çok kararmamış ve sert değil ve tadı garip değilse yiyebilirsiniz.

Ben maks 3 4 gün bekletiyorum dışsrda kalırsa sertleşip bozuluyor zaten.

Göm mideye gitsin boş ver. Bu arada biraz bekletince daha lezzetli oluyor. Denendi.

Hocam ben yeni alınan lahmacunu 1 gün buzdolabına bekletip mikrodalgaya koyunca çok güzel oluyor. Yumuşacık oluyor.

Hocam çiğ köfte sıkıntılı bir şey bence yemeyin. Çabuk bakteri oluşturuyor diye biliyorum bağırsakları ve motoru bozarsınız.

Bence 2-3 günden sonra yenmemeli çiğ köfte zaten günlük yenecek bir şey arkadaşın dediği gibi çabuk bakteri üretir boşuna riske atmayın kendinizi pahalı bir şey değil zaten.

Bence 2-3 günden sonra yenmemeli çiğ köfte zaten günlük yenecek bir şey arkadaşın dediği gibi çabuk bakteri üretir boşuna riske atmayın kendinizi pahalı bir şey değil zaten.
Pahalı hocam, maliyetine göre inanılmaz pahalı. 1 KG çiğ köfte için 100 TL ödedim dün. :(

Yeni konular

Geri
Yukarı