3 günde aralıklarla internet kopması

• Konuyu başlatan Maseo
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 181
Bir de şöyle bir şey var, kablo arızası var ise şayet, TT route değişikliği yaparak bana bu şekilde internet veremez mi ? Aynı apartmandaki diğer hatlar düzgün kullanabiliyorken ben bu durumu yaşıyorum. Her gün arıyorum fakat sürekli aynı şeyleri söylüyorlar.

Vlan ID 35 olarak girdinmi kullanıcı adı sonuna @ttnet ekliyor musun kopyala yapıştır yapmadan büyük küçük harflere dikkat ederek yap.

Dediklerinizi yaptım hocam. Zaten TT sorunu kendisi üstlendi fakat bir route değişikliği tarzı bir işlemi yapabiliyor olmaları laızm diye düşünüyorum yani illa kablonun düzelmesini mi bekleyeceğim. Hadi diyelim kablo ana yerde bulunuyor fakat apartmandaki başka dairelerde sorun yok. Kablo yanlış bile bağlanmış olabilir burada görmüştüm böyle bir sorun.
Kısaca zaman ayırıp kontrol etmiyorlar.

Route değişikliğinden kastım interneti bana düzgün kabloya sahip bir yerden ulaştırabilirler.
Sonuçta network biliminde bir IP'de sorun olduğunda route değişikliği yaparak bağlantı sorununu çözebiliyorlar. Bunu internet bağlantısı üzerinde de yapabilirler. Kablo arızası söyleminin yalan olduğunu düşünüyorum açıkçası.

Geri
Yukarı