3 günlük yasta okullar tatil mi?

Eyvallah hepimiz sivillerin ölümüne çok üzüldük de yas ilan edilmesi de biraz saçma oldu sanki.

Kesinlikle evet. Azerbaycan yıllar önce Ermenistan ile savaştığında da milli yas ilan edilmeliydi. Veya Rusya Ukrayna'da sivil binaları vurduğun'da o sıra da milli yas ilan etmeliydik. Filistin sevdamızı anlamıyorum ben.

Kesinlikle evet. Azerbaycan yıllar önce Ermenistan ile savaştığında da milli yas ilan edilmeliydi. Veya Rusya Ukrayna'da sivil binaları vurduğun'da o sıra da milli yas ilan etmeliydik. Filistin sevdamızı anlamıyorum ben.

TRT'de Cumhuriyet'in 100.yıl kutlamalarını ertelemiş. Dediğim gibi her iki ülkede de ölen siviller için hepimiz üzüldük ve öldürülmelerine karşıyız fakat bizim ülkemiz terör ile savaşırken veya depremde ölen vatandaşlarımız varken onlar yas ilan etmedi.

TRT'de Cumhuriyet'in 100.yıl kutlamalarını ertelemiş. Dediğim gibi her iki ülkede de ölen siviller için hepimiz üzüldük ve öldürülmelerine karşıyız fakat bizim ülkemiz terör ile savaşırken veya depremde ölen vatandaşlarımız varken onlar yas ilan etmedi.

Bir de gerçek mi bilmiyorum ama 4-5 saat önce sanırım Filistin'de ölenlere sela okunulmuş o sıra Okul'da olduğum için duyamadım. Okutulsun bir şey demiyorum da Azerbaycan dağlık karabağ için savaşırken'de şehitlerimiz için okutulmalıydı.

Bir de gerçek mi bilmiyorum ama 4-5 saat önce sanırım Filistin'de ölenlere sela okunulmuş o sıra Okul'da olduğum için duyamadım. Okutulsun bir şey demiyorum da Azerbaycan dağlık karabağ için savaşırken'de şehitlerimiz için okutulmalıydı.

Ukrayna - Rusya savaşında da siviller vurulmuştu yanlış hatırlamıyorsam, aynı şekilde Azerbaycan - Ermenistan savaşında da fakat o zaman yas ilan edildiğini hatırlamıyorum eğer edildiyse haberim yok. Tavrım kesinlikle ırklarla ilgili değil, aynı şekilde İsrail için de ilan edilseydi bu tepkiyi verirdim.

Bizde mi ölelim?
O zaman milli yas ilan edeceklerine drone falan göndersinler.

Gavur Ukrayna'ya drone ver Filistine gelince kuru kuru yas ilan et ne ala memleket.
Ben burada yasla ilgili bir yorumda bulunmadım. Ne ülkeyi ben yönetiyorum ne yası ben ilan ettim. Savaşa gidip ölelim de demedim. Konu açana kadar direkt googledan aradığı cevaba ulaşabilirdi. Ama siz söylemediğim, alakasız şeyler hakkında yorum yapmışım gibi cevap vermişsiniz. Dikkatli okuyalım lütfen.

Technopat'taki insanlar her şeyi bilir, en bilgililerdir. Bilmeyen insanı da hor görürler. Çok teşekkürler yazdıklarınız için.
Türkiye'deki çocuk Gazze'de savaş var diye tatile gireceğini sanıyorsa ona gülmek çok normaldir. Azıcık mantığımızı kullanalım arada sırada.

Türkiye'ye ihanet eden Filistin'deki savaş uğruna cumhuriyet kutlamalarını ertelediğimiz bir dönemden geçiyoruz, Atatürk şu günleri görseydi ne derdi cidden bilmek bile istemem. Yıllardır Çin Uygur Türklerini katlederken, Ermenistan Azerbaycan'a saldırırken neredeydiler de iş Filistin'e gelince insani duyguları kabardı?

Geri
Yukarı