3 Madeni Para ile Türkiye’de Yapılabilecek Şeyler

Belli bir siyasi görüşün var bunu normal karşılıyorum ama insanlar burada senin görüşüne zıt bir görüş ifade ettiğinde “Neden böyle dedin, neyi kastettin” tarzı şeyler sormaya başlıyorsun.
Tamam olayi simdi anladim sanirim Abraham isimli arkadas muhafazakar kesimden ama bunun konuyla zaten alakasi yok. Bana ne yani sonucta, hepimiz kardesiz bu öfke ne diye falan :)
Tabiri caizse kıçı kırık 3 metal paraya (Sendeki 3-4 tane 1 ₺’lik metal paradan farkı olmayan) adamlar 4-5 litre benzin alıyorlar. Senin paran bu kadar değerli. Verilen mesaj da bu.
Evet anlatmak istedigimi cok iyi anlamissiniz. Amacim suya sabuna dokunmadan farkindalik yaratmak. Yoksa biri RTE'yi sevsin digeri Ince'yi, baskasi Inege tapsin, öbürü ücgen krem peynire tapsin, beriki Intel'e tapsin bana ne? :)

Konuyu acmamdaki amac biz Avrupa'da yasayanlar bu kadar kücük paralara Türkiye'de bu kadar büyük seyleri aliyoruz ama bunu asil hak eden güzel Türkiyemizin insanlari neden yapamiyor? Bunu konusmaliyiz.

Sevgiler :)

Son düzenleme:
Belli bir siyasi görüşün var bunu normal karşılıyorum ama insanlar burada senin görüşüne zıt bir görüş ifade ettiğinde “Neden böyle dedin, neyi kastettin” tarzı şeyler sormaya başlıyorsun. Neden umduğun şeyi kastetmiş olmasın ? Neyi umduğunu bilmiyorum ama ne demek istediğini açıklayayım kendisinin. Tabiri caizse kıçı kırık 3 metal paraya (Sendeki 3-4 tane 1 ₺’lik metal paradan farkı olmayan) adamlar 4-5 litre benzin alıyorlar. Senin paran bu kadar değerli. Verilen mesaj da bu. Bir tavsiye daha vermek istiyorum. Yaş olarak çok büyük bir arkadaşımız değilsin. Karşındaki insanın kaç yaşında olacağını tahmin edemezsin burada normal olarak. “Hocam” hitabı çok mantıklı değil bu konuda da. Mesela Engin abi evli, çocuklu adam bildiğim kadarıyla. Ona karşı olan “Hocam” telafuzu mantıksız kalıyor bir lise öğrencisi için. Yanlış anlama. Amacım saldırmak değil sana. Sadece bu yanlışlara ben de düştüm ve dediğim gibi yanlışlar. Beni uyaran olmamıştı. Ben elimden geldikçe yardımcı olmaya çalışıyorum.
Beni çok yanlış anlamışsın :D Hocam.

Dış güçler madeni para renklerimizi çalmış?!
Buna kayıtsız kalamam.
Ekonomik Yemek Bulma Protokol Kodlaması:
Bakanlığın yaptığı açıklamaya göre yeni bir sistem getirildi.
Artık her gün 3 kuruşluk (espriyi kaptınız mı) para ile yemek bulacağız.
Protokol şöyle işliyor:
1- Rastgele bakiye al (slot makinesi gibi üç defa çevirin artık bahtınıza ne çıkarsa artık 3 tane 1TL mi çıkar 3 tane 5 kuruş mu çıkar orası belli olmaz).
2- Çıkan para 2,50 TL veya daha fazla mı?
Fazla ise 3. adıma git; değilse 4 adıma git.
3- Döner möner söyle işte. Bitirdiğinde 5. adıma git.
4- Bir iki domates al bir de yarım ekmek al kes doğra koy. Bitirdiğinde 5. adıma git.
5- Afiyet olsun. Şükret. Bunu Afrikalı çocuklar bulamıyor (Levent Kırca şuradan çıkıp ``Hön-n?!?!`` derse sorumluluğu üstlenmiyoruz).
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı