Fabrikada hangi kıdemde çalışılacağı neye göre bağlı?

sametcetin

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, okulun bitmesine ve liseden mezun olmama az bir süre kaldı. Bir fabrikaya girmeyi düşünüyordum ve form aldım. Formu incelerken bildiğimiz bilgisayar programları hakkında kısmını gördüm. Eğer bildiğim programları yazarsam direkt vasıfsız eleman değil de bilgisayar başında işe başlayabilir miyim yani böyle bir şansım var mı?

Diploma takıntısı var firmaların. İlgili konu hakkında diploman yoksa vasıfsızsın. Tamamen keyiflerine bağlı.

Merhaba, okulun bitmesine ve liseden mezun olmama az bir süre kaldı. Bir fabrikaya girmeyi düşünüyordum ve form aldım. Formu incelerken bildiğimiz bilgisayar programları hakkında kısmını gördüm. Eğer bildiğim programları yazarsam direkt vasıfsız eleman değil de bilgisayar başında işe başlayabilir miyim yani böyle bir şansım var mı?

Nedir bildiğiniz programlar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncesinde deneyiminiz olmadığı için, başlangıç olarak vasıfsız eleman olarak alacaklardır. Zamanla ofis işlerine geçiş yapabilirsiniz belki.

Firmalar bilgine degil, etiketine gore işve maas verir.

Tek şeye bağlı patrona nazı geçen birinin teklifi. Bu nazı geçen kişi başka önemli bir işadamı olur aile dostu olur hiç fark etmez. Arkanda adamın varsa her zaman yükselirsin. Yoksa da yükselebilirsin ama zorlanırsın. Çünkü senin ayağını kaydırmaya çalışıp, seni kıskanacak iş arkadaşların olacak bunu unutma. Ama torpilin olursa istediğin kadar uğraşsın iş arkadaşların bişeycik yapamazlar hatta sen onların ayağını kaydırırsın.

Bence yaşından dolayı ve askerliği göz önüne alarak bakarsak böyle bir iş bulman imkansız değil tabii ama zor gibi. Bu arada yaş derken lise demişsin açık öğretim olarak düşünmediğim için yaşı tahmin ettim diyelim yanlışım olabilir.

Ben isveren olarak cok biliyorum diye atip tutup da hic bilmeyen epey insanla karsilastim.

O yuzden bir seyi bildigini ispat etmenin 2 yontemi var:

1) Guvenilir bir kurumdan belge alacaksin. ( Diploma olur, TOEFL vs olur Ingilizce icin )
2) O isi daha once hakkiyla yaptigini gosteren tecrubelerini belgeleyeceksin.

Yoksa lafa bakilirsa hava civa. Zaten bir konuda az cok bilgi kazananlar kendini cok bilgili saniyor ( Dunning-Kruger etkisi ).

O sebeple hayir, hangi programlari bildigini soylemen prosedur geregidir, senin lafina bakip da kidem atlatmazlar.

Ben isveren olarak cok biliyorum diye atip tutup da hic bilmeyen epey insanla karsilastim.

O yuzden bir seyi bildigini ispat etmenin 2 yontemi var:

1) Guvenilir bir kurumdan belge alacaksin. ( Diploma olur, TOEFL vs olur Ingilizce icin )
2) O isi daha once hakkiyla yaptigini gosteren tecrubelerini belgeleyeceksin.

Yoksa lafa bakilirsa hava civa. Zaten bir konuda az cok bilgi kazananlar kendini cok bilgili saniyor ( Dunning-Kruger etkisi ).

O sebeple hayir, hangi programlari bildigini soylemen prosedur geregidir, senin lafina bakip da kidem atlatmazlar.
Bitwise yazılımın kurucusu musunuz?

Geri
Yukarı