3 Mayıs Türkçülük Günü

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ötükende Moğollara Türk diyorlar ve ayırmıyorlar. Tarihin Arka Odası programında Celal Şengör söyledi.

Bunun ile ilgili çok söylemler var. Turan Devletlerinde yer alıyor mu, alıyor. Cengiz Han soyundan geliyor mu, geliyor. O zaman sorun yok. (y)

Ötükende Moğollara Türk diyorlar ve ayırmıyorlar. Tarihin Arka Odası programında Celal Şengör söyledi.
Abi demek istediğimi anladıysan sıkıntı yok benim için. Moğolları da severim, bizimle ırk ayrımı yapamayacağımız insanlar, en büyük kaynaşmamız onlarla.

Sen öyle düşünüyor olabilirsin ama şu anda Türk'üm demek ırkçılık kürdüm demek ırkçılık değil. Halkların kardeşliği politikası altında kürt milliyetçiliğinin yattığını inkar etmek salaklıktır. Biraz gündemi takip edin bence ondan sonra konuşun.
Dostum bu yaptığını hiç bir ırkçı Kürt yapmaz.
Seni temin ederim ki o ırkçı Kürt dediğin insanlar ki bazıları gerçekten öyle olmuş, bunlar senin ve senin zihniyetindeki insanların eseridir.
Sana ve senin gibi düşünen insanlara şunu diyorum; Artık elinizdeki baltayı bırakın, yeter ülkeyi budadığınız.:dur:
Şunu da çok iyi biliyoruz; Hani Türkiye'de yaşayan (Vatandaş olan) herkese Türk denilir ya, bazıları (Türk olmayan) kendini öyle kaptırmış ki zaman zaman Türk'üm dediğinde ''haydi lan yalaka'' deniliyor. Bunu (Yalaka) diyenlerde hep senin gibiler.

Bizim ülkeyi budadığımız yok, elimizdeki baltayla elimizden geldiğince eski Türk Devletlerine fitne sokmuş milletleri anlatıyoruz. :) Kişi ne kadar Türk'üm dese de, soydan çekmeyince olmuyor maalesef. ;)

Bizim ülkeyi budadığımız yok, elimizdeki baltayla elimizden geldiğince eski Türk Devletlerine fitne sokmuş milletleri anlatıyoruz. :) Kişi ne kadar Türk'üm dese de, soydan çekmeyince olmuyor maalesef. ;)
Kardeşim, emin ol seni ve senin gibi ırkçı faşistler takılmış olsa idi Türkiye diye bir devlet kalmazdı. Bundan adın gibi emin ol. Ayrıca o fitneyi sokan insanlar senin ataların olabilir, istersen çift pencereden bakıp biraz daha araştır.
Daha fazla ırkçılık yapıp beni üzücü kerimeler yazmaya zorlama istersen.;)

1- Faşizm değil ırkçılık diyeceksin. :)
2- Devleti benim ırkım kurmuş, kuran adamlar geri yıkmak için fitne sokabilir mi abi? Çift pencereyle alakası yok. :)
3- Türkiye Devletini siz mi kurdunuz ki ırkçılık olsaydı Türkiye olmazdı diyorsun?
4- Aynı şekilde. Siz oyunuzu basın geçin abi. :)

@er36po abi, haklısın sen de bir bakıma, işte o nedenle ırkçı değilim. Irkçı olduğum tek ırk pkk. Ben Atatürk gibi düşünüyorum. Atatürk Türkiye'deki herkesi Türk saymıştır, bende öyle sayıyorum, o nedenle pkk gibi bölücülere karşı ırkçıyım(pkkyı ırk kabul edersek), pkkya katılanlar da Kürt olupta ırkçı olanlar olduğu için Kürtlere karşı ırkçıymışız gibi duruyor(benim durumumda olanlar için). Atatürk'ün bir başka yaptığı şey de, diğer Türk devletlerine de Türk demek, yani Atatürk gibi düşünürsek ırkçı olmayız. Şu anda Türk olupta ırkçı olan arkadaşlarımızın çoğu bakarsan bu pkk(ırk olarak sayarsak demiştim ya) ya karşı ırkçı, pkk Kürtlerin yapmış ve yapacak oldukları tüm iyi şeyleri kötülüyor, bu arkadaşlarda ırkçı olmaları nedeniyle kurunun yanında yaşı da yakıyor.

• İyi o halde, bundan böyle ırkçılığın kıralı benden olacak, aynı zamanda da kendimle beraber olabildiğince ırkçı toplayacağım. Bakalım sonumuz ne olacak.
  • Devleti yalnızca senin ırkının kurduğundan nasıl bu kadar emin olabiliyorsun? İnsan kendi eliyle kurduğu yuvayı yıkmaz, yıkamaz. Fakat görünen o iki sen yıkmaktan beter ediyorsun. (Bölücülük kendi başına yıkıcılıktır)
  • Evet tam üstüne bastın, ülkeyi biz kurduk yani en az o kurmuş dediğin ataların kadar.
  • Evet, aynen öyle... Bundan sonra oyumu basacağım yerler çok netleşti.

Sadece şunu söyleyip konudan uzaklaşmak istiyorum. Kurtuluş Savaşı zamanında Türk Teali Cemiyeti gibi zararlı bir cemiyet var mıydı? Yoktu tabikide öyle iş mi olur. Ama kürt teali cemiyeti vardı, pontus rum cemiyeti vardı ve tonlarcası. Savaşlar halklar arasında değil ırklar arasında olur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı