3 Mbps upload ile yayın yapmak

Yer
İRLANDA
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İŞLEMCİ : AMD R5 3500X
EKRAN KARTI : AMD RX5500XT 8GB OC THICC II PRO
ANAKART : GIGABYTE S2H V2
RAM : T-FORCE 8X2 3000MHZ
SSD : XPG M.2 500GB 3000MB/3200MB // JAMES DONKEY SATA 250GB
Meslek
İrlanda da dil öğrencisi
Merhaba şekil A'da gördüğünüz gibi 3Mbps upload alıyorum. Çift modem var 2 ayrı porta bağlı modem. Benim temel kullandığım internet şekil A'daki internet birkaç gündür aklımda. Ben FPS oyunlarını çok iyi oynadığımı fark ettim ve eğlencelide DC serverinde yayın yapıyorum. Gülüp eğleniyoruz mono Live falan geçeceğin sağ olsunlar Discord'daki insanlarda beni destekliyor. Neyse soruma döneyim 3Mbps upload ile yayın açarken rahat bir şekilde oyun oynayabilir miyim? Yani ping ya da gecikme durumu olur mu? Yt videolarını yayındayken rahat açar mı? Paket yükseltme gereği duymadım VDSL geldiğinden beri 15 Mbps dowload 3.868 Mbps upload ile devam ettim ms de orada yazıyor şimdiden cevaplarınız için minnettarım.
Bu arada az önce fark ettim bu telefondaki hız PC de 4.5 Mbps upload 17Mbps dowload sabit ms 7.

Screenshot_20211124_213333.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki hocam.

720p 60 FPS belki zorlayabilir ama 3800-3900 bitrate vererek bir deneyin derim. Olmadı 720p 30FPS çok rahat açarsınız.

Peki hocam ping sorunu ne gibi etki yapar.

Bu yurt içi çıkışları, eğer Twitch'ten yayın yapacaksan Twitch serverlarının testi yapman lazım. Twitch test diye ufak bir yazılım var internette onu kullanarak kaç bitrate verebileceğini öğrenebilirsin Avrupa serverlarından.

YouTube'dan yayın açacaksan YouTube'un Türkiye'de Server'ları olduğu için bunu baz alabilirsin.
Merhaba şekil A'da gördüğünüz gibi 3Mbps upload alıyorum. Çift modem var 2 ayrı porta bağlı modem. Benim temel kullandığım internet şekil A'daki internet birkaç gündür aklımda. Ben FPS oyunlarını çok iyi oynadığımı fark ettim ve eğlencelide DC serverinde yayın yapıyorum. Gülüp eğleniyoruz mono Live falan geçeceğin sağ olsunlar Discord'daki insanlarda beni destekliyor. Neyse soruma döneyim 3Mbps upload ile yayın açarken rahat bir şekilde oyun oynayabilir miyim? Yani ping ya da gecikme durumu olur mu? Yt videolarını yayındayken rahat açar mı? Paket yükseltme gereği duymadım VDSL geldiğinden beri 15 Mbps dowload 3.868 Mbps upload ile devam ettim ms de orada yazıyor şimdiden cevaplarınız için minnettarım.
Bu arada az önce fark ettim bu telefondaki hız PC de 4.5 Mbps upload 17Mbps dowload sabit ms 7.

Eki Görüntüle 1224891

Eki Görüntüle 1224891

Tamam yaptım 720p 60 FPS 15 ping ile oynuyorum DLive ve Twitch de.

Geri
Yukarı