3. nesil sisteme Windows 10 kurulumu

AhmetÖzeler

Centipat
Daha fazla  
RAM
4+4 DDR3 1333 MHz
SSD veya HDD modeli
Adata SU650 120 GB
Ekran kartı
AMD R7 240 2 GB GDDR6
Anakart
Gigabyte H61-m S2PV
İşlemci
İ3 3220
Herkese merhaba. 3. Nesil bir sistem kullanıyorum anakartım Gigabyte H61-M S2PV modeli. 3. Nesil sistemlerde UEFI desteği yokmuş bunu yeni öğrendim. Daha önce bunu bilmediğim için yeni aldığım SSD'ye Win kurmaya çalışırken BIOS'u çökerttim. Bundan dolayı anakartıma yeni BIOS yazıldı. Şimdi tekrardan bilgisayarıma format atamam gerekiyor ancak UEFI olmadan nasıl format USB'si oluşturacağımı bilmiyorum. YT da çok aradım ancak kimse eski sistemler için nasıl format USB'si oluştulduğunu anlatmıyor. Bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olursa çok sevinirim. Rica ediyorum konuyla ilgili bilgisi olmayanlar ve daha önce benzer sisteme bahsettiğim işlemi uygulamamış olanlar cevap yazmasın. Şimdiden teşekkürler.
İşlemci: i3 3220
Anakart: Gigabyte H61-M S2PV
SSD: Adata SU630 120 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Rufus'dan ISO dosyasını MBR ve NTFS olarak yazdır.

windows-10-usb-kurulum-6.jpg

Son düzenleme:
Ekran görüntüsü atar mısınız?
Hocam dün akşam denedim de şuan ekran atamam ama dediğin şey direkt buydu.
Seçtiğiniz boot cihazında kurulacak bir işletim sistemi bulunamadı. Bir de eğer size uyarsa Instagram dan yazabilirseniz çok iyi olur burdan gelen mesaj8 çok geç görüyorum. @ahmetozelr siyah profil fotoğrafı olan hesap

Beyler sorunu hallettim. Eğer aynı anakarta sahipseniz gönül rahatlığıyla uefi win kurabilirsiniz desteği varmış.
Gpt bölüm düzeni ve fat32 yi seçin.
Anakart gigabyte h61-m S2PV rev 2.1

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı