3 Pin kasa fanı

Öneriniz için çok teşekkür ederim ancak kendimi ifade edemedim galiba 5 adet fanı nasıl bağlayabileceğimi sormuştum. Yine de ilginiz için teşekkür ederim.

Anakartınızda toplam 2 adet CPU fan giriş var yani çoklayıcı almak zorundasınız maalesef. Fan girişlerini çoklayıcılara takıp onu da anakarta takmanız gerekiyor. Çoklayıcınızı anakarta bağlamak yerine direk PSU üzerinden de bağlayabilirsiniz ama bu sefer fanlar hep son hızında çalışıp CPU sıcaklığına göre hareket etmeyecektir.

Buyur. İstediğin ürün. Kendim 10'lu olan 4 pinlisini kullanıyorum gayet iyi.

peki bu bağlantı için fan çoklayıcı gerekmiyor mu? İnternette çok araştırdım aynı anda 5 adet girebileceğim 3 pin fan çoklayıcı bulamadım.
peki bu fanları anakarta bağlarsam kontrol edebilir miyim 3 pinli oldukları için kontrol edemeyeceğimi sanıyordum

Çok teşekkür ederim. Bununla ilgili bir şey daha sormak istiyorum bu ürünün üstündeki kontrolüyle nasıl kontrol edebilirim sonuç olarak kasanın içinde olacak ve gereksiz yere son hızda çalışmasını istemem fanların

Bunla kontrol edemiyorsun. Bunun 4 pinli olanları ve hem Molex hem de anakarta bağlananları var onları kontrol edebilirsin. Zaten 5 adet TX fan alırsan en son hızda çalışsa bile ses çıkmıyor merak etme.

bu bağlantıyı her fan için yapmam gerekmez mi bu konulardan çok fazla anlamıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…