3 pin RGB şerit LED tavsiyesi

Sen ARGB yani 3 pinli alman daha doğru olur. 4 pin olan şerit LED hepsi aynı renk yanar tek seferde ama 3 pin olanlar renk dalgası yapabilirsin sanırım senin istediğinde bu.

Haklısınız dostum istediğim bu.
Daha sonra araştıran olursa diye yazıyorum.
Bu ürünü aldım anakartımın jrainbow soketlerinden birine taktığım zaman Mystic Light ile ışıkları kontrol edebiliyorum. Ayrıca bilmeyenler için bu tek renk( RGB ) değil @meren84 'ün bahsettiği gibi farklı renklerde yanabilen( ARGB ) bir ürün.

Son düzenleme:
Haklısınız dostum istediğim bu.
Daha sonra araştıran olursa diye yazıyorum.
Bu ürünü aldım anakartımın jrainbow soketlerinden birine taktığım zaman Mystic Light ile ışıkları kontrol edebiliyorum. Ayrıca bilmeyenler için bu tek renk( RGB ) değil @meren84'ün bahsettiği gibi farklı renklerde yanabilen( ARGB ) bir ürün.

Konuyu hortlatmak istemiyorum ama kasanıza taktıysanız bir fotoğraf atabilir misiniz ve seçeneklerden hangilerini seçdin? Cevaplarsan sevinirim.

Konuyu hortlatmak istemiyorum ama kasanıza taktıysanız bir fotoğraf atabilir misiniz ve seçeneklerden hangilerini seçdin? Cevaplarsan sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Daha kasayı tam ayarlayamadım, hızlıca bir video çektim. Mystic Light'tan birkaç farklı moda aldım. Aldığım ürün 2mt uzunluğundaydı. Tam karar veremediğimden kasanın köşelerinden ürün görünüyor, hafta sonu boş olduğum bir vakitte kablolamayı ve ürünü "düzgün" bir şekilde yerleştirmekle uğraşacağım. 2 mt, siyah, mıknatıslı ürünü seçtim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Daha kasayı tam ayarlayamadım, hızlıca bir video çektim. Mystic Light'tan birkaç farklı moda aldım. Aldığım ürün 2mt uzunluğundaydı. Tam karar veremediğimden kasanın köşelerinden ürün görünüyor, hafta sonu boş olduğum bir vakitte kablolamayı ve ürünü "düzgün" bir şekilde yerleştirmekle uğraşacağım. 2 mt, siyah, mıknatıslı ürünü seçtim.
Öncelikle hayırlı olsun. Evet dediğin gibi gizleme yaparsan daha güzel bir görüntü oluşur ayrıca şunu belirtmek istiyorum benim kullandığım anakart Msi x570 gaming pro Carbon kullanım kitapçığında şerit led olarak tek çıkıştan 70 led destekler yazıyor daha fazla akım çektirmek anakarta zarar verir diye düşünüyorum. 1 metre şeritte 60 led bulunuyor ama 30 olanlarıda var mümkünse iyi araştır öyle kullan derim anakartına zarar verme.

Öncelikle hayırlı olsun. Evet dediğin gibi gizleme yaparsan daha güzel bir görüntü oluşur ayrıca şunu belirtmek istiyorum benim kullandığım anakart MSI X570 GAMING PRO Carbon kullanım kitapçığında şerit LED olarak tek çıkıştan 70 LED destekler yazıyor daha fazla akım çektirmek anakarta zarar verir diye düşünüyorum. 1 metre şeritte 60 LED bulunuyor ama 30 olanları da var mümkünse iyi araştır öyle kullan derim anakartına zarar verme.

Öncelikle tavsiyeniz için çok teşekkür ederim.

1610574588504.png

Anakartımın kitapçığında 75 LED desteklediği fakat %20 parlaklıkta 200 LED'e kadar destek verdiği yazıyor. Benim adlığım ürün 120 LED'li ama yarı parlaklıkta kullanıyorum. Ayrıca desteklenen LED çipinden satın aldım (WS2812B ).

1610574763922.png

Not: Kitapçıkta bulunan tüm İngilizce metni çevirmeme gerek olmadığını düşündüğümden çeviri yapmadım, zaten konu ile ilgili kısımları işaretledim ve oraların çevirisini yaptım :).

Çok teşekkür ederim ve çok güzel olmuş dediğin gibi kabloları gizlersen 4/4 olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı