3 Pinli Kasa Fanı Kontrolü

eruthiena

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba.
Benim kasam Cooler Master Masterbox MB511. Anakartım ise MSI A320M Bazooka. Kasanın önündeki 3 tane fan güç kaynağına bağlı olduğu için son devirde dönüyor ve kontrol edemiyorum. Ayrıca fanlar 3 pinli. Ben bu fanları nasıl kontrol edebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Alttaki gibi fan çoklayıcı kablo alıp ana ucunu anakartın SYS fan girişine diğer uçlarına son devir çalışan kasa fanlarını takarsan anakartın BIOS'u üzerinden kontrolcüye bağlı tek fan görürsün o tek fanın hızını nasıl ayarlarsan diğerleri de aynı hızda olur.

Alttaki gibi fan çoklayıcı kablo alıp ana ucunu anakartın SYS fan girişine diğer uçlarına son devir çalışan kasa fanlarını takarsan anakartın BIOS'u üzerinden kontrolcüye bağlı tek fan görürsün o tek fanın hızını nasıl ayarlarsan diğerleri de aynı hızda olur.

Bu kablonun daha uzunu yok mu acaba? Anakartta 2 tane sys fan portu var, birisine egzoz fanı bağlı, diğeri de anakartın sol alt köşesinde. Fanların kablolarına çok uzak kalıyor.

Resimlerde küçük görünüyor belki daha uzundur. Benim beşli çoklayıcı da resimlerde küçük görünüyordu ürün bir geldi kasanın içerisinde gizleyecek yer arıyorum o derece uzun yani. Egzoz fan kalsın diğer fan girişine takarsın çoklayıcı ucunu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı