Çözüldü 3 Pinli kasa fanı Molex'e çevirme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Batwo

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Xbox Series X - iPhone 13 White 128GB
Meslek
Satış Operasyon Uzmanı
Öncelikle herkese merhabalar, 3 adet Arctic P12 120MM'lik fan sipariş ettim fakat Molex çıkışlı olmadığını gördüm anakartımda yer olmadığı için, sadece 1 adet CPU 1 adet kasa fanı pin desteği varmış, bende PSU'ya bağlamak istiyorum lehim yaptırıp kabloyu kestirip Molex'e çevirmek mi daha mantıklı yoksa Molex çoklayıcı mı almak daha mantıklı? Çoklayıcı olursa sanırsam tek bir PSU Molex girişine 3 ünü birden bağlamak çok mantıklı bir hareket olmaz diye düşünüyorum. Sizin düşünceleriniz nelerdir kasam Cooler Master MB501L modeli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Molex baglantilar yuksek akim cekmek icin tasarlanmis baglantilardir. Bir kac amper yuke dayanabilirler. Ortalama bir fan 100mA, yani 0,1A ceker. PSU'daki bir molex baglantidan 5A'i rahatlikla cekebilirsiniz. Bu da tek molex uca 50 tane fani rahatlikla baglayabilirsiniz demek. Tabii PSU'nun yan tarafindaki aciklama etiketini ve fanin anma akim degerini mutlaka okumalisiniz once.
Molex baglantilar yuksek akim cekmek icin tasarlanmis baglantilardir. Bir kac amper yuke dayanabilirler. Ortalama bir fan 100mA, yani 0,1A ceker. PSU'daki bir molex baglantidan 5A'i rahatlikla cekebilirsiniz. Bu da tek molex uca 50 tane fani rahatlikla baglayabilirsiniz demek. Tabii PSU'nun yan tarafindaki aciklama etiketini ve fanin anma akim degerini mutlaka okumalisiniz once.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı