3 pinli RGB kontrolcü montaji

Kkaraca1807

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bir sistem topladım. Şimdi montajı yapacağım RGB kontrolcüsü 3 pin ama anakartın JRGB ve sys fan girislerinde 4 fan var. Bunu nasıl takacagim? Ve son olarak fotoğraftaki diğer kabloyu nereye bağlayacağım? 4 girişi olup 1'i kapalı olan yani alttaki bu arada anakart B450 Tomahawk Max RGB kontrolcü Gamepower warcry'in yanında verilen.

20210125_202038.jpg

Kankam JRGB portu ARGB portu. Sirf ARGB kontrol edebilmek için B450 Tomahawk anakarti aldim. Nasıl yok? Bilip bilmeden sallamayin.
Yanlış almışsınız. JRGB portu ARGB portu değil, RGB portu. İkisi aynı şey değil. ARGB 3 pinli olur.

Hayır, edemiyor. Belki kasanın kontrolcüsü ile fanları kontrol edebilirsiniz ama anakart ile edemezsiniz.

Knkm araştırdım resimdeki alttaki kablo jrainbow için üstteki ise sysfan veya JRGB giriş içinmiş ve JRGB giriş kullanıldığında ARGB fanların ve ARGB LED'lerin kontrolü yapılabiliyormuş sysfan da ise sadece fan çalışıyormuş ama harika çıkış ayarında biz kontrol edemiyormuşuz benim için sıkıntı yok ben JRGB'ye yakacağım anakart üzerinden kontrol edemiyorsam bile kumandasi var kontrolcünün.

Geri
Yukarı