3 Puan ile Nakil Olamamak

İnciEren

Hectopat
Daha fazla  
3 puan ile istediğim liseyi kaçırdım, 2. dönem geçmek istiyordum ama olmadı. 2. dönem içerisinde nakil istemek istiyorum fakat e-Devlet üzerinden bağlanıp, e-Okul'a aktarıldığımda istediğim okulu giriyorum ve taban puanımın istediğim okuldan düşük olduğunu belirtiyor. Nakille girebileceğimi düşünüyorum ama galiba okul yetkilileri ile yüz-yüze görüşmem gerek. Çevrimiçi mümkün değil. Sizce şu an şansım var mıdır?

Yarı yıl tatilinde olmamıza rağmen okulda illa ki idarede bu işlerle ilgilenen müdür yardımcıları vardır. Yüz yüze görüşmek en sağlıklısıdır. Hem konuşma şekliniz de istediğiniz okula nakil aldırma aşamasında dikkat çeken bir unsurdur. Özenli, bakımlı, uslu öğrenciymiş gibi giyinin ve düzgünce kibar bir şekilde konuşun ve bir ihtimal puanınız okula giriş puanından 3 puan düşük olsa da alınabilirsiniz. Belki dönem içi nakillerde taban puanı dikkate alınıyor ama belki sizin 1. dönemdeki not ortalamanıza bakarak da karar verebilirler. Yani örneğin takdir/teşekkür vb. belge almışsanız okula nakil şansınız da artar.

Bence çok kasmaya gerek yok. Bizim arkadaş müdürle konuşurken ellerini arkasına atmıştı. Ama ona rağmen yinede 17 puan açıkla aldırmıştı naklini. :D

Şaka bir yana, 3 puan ile almamazlık yapmazlar. Kabul etmemeleri için hiçbir neden yok. Umarım istediğin liseye geçebilirsin.

Maalesef ki olmuyor. Okul Öncesi Müdür Yardımcısının söylediğine göre birisinin sınıfta kalmış olması lazım ki puan düşsün diyor. Sonraki yıl için şans dileyin. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı