3 Saat içinde altyapı desteğinin 30 Mbps düşmesi

AfterClap

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bundan 3 4 gün önce gece 2 3 sularında internet kesildi. TT'yi aradığımda ise sahada çalışma var saat 6'ya kadar sonra düzelecek dedi müşteri hizmetleri. Bende bizim sokağa yakın yerlere saha dolapları koymuşlardı sanırım onlara taşınıyor hattım ne güzel VDSL'de desteklenen Max hız artacak diye sevindim ancak sabah altyapı sorgusunu yaptığımda 12 Mbps ADSL yazıyordu. Ondan önce ise 41Mbps Max hızı görüyordu sorgularda. 3 4 aydır taahhütün bitmesini bekliyorum şubatta TurkNet'e geçecektim hayallerini kuruyordum ancak şu an afalladım. TurkNet hariç tüm sorgularda 12 Mbps yazıyor ancak TurkNet'in sitesinde hala max hız yaklaşık 50 Mbps yazıyor bu arada. Sizce bu durum düzelir mi VDSL hizmet alabilir miyim?

Bundan 3 4 gün önce gece 2 3 sularında internet kesildi. TT'yi aradığımda ise sahada çalışma var saat 6'ya kadar sonra düzelecek dedi müşteri hizmetleri. Bende bizim sokağa yakın yerlere saha dolapları koymuşlardı sanırım onlara taşınıyor hattım ne güzel VDSL'de desteklenen Max hız artacak diye sevindim ancak sabah altyapı sorgusunu yaptığımda 12 Mbps ADSL yazıyordu. Ondan önce ise 41Mbps Max hızı görüyordu sorgularda. 3 4 aydır taahhütün bitmesini bekliyorum şubatta TurkNet'e geçecektim hayallerini kuruyordum ancak şu an afalladım. TurkNet hariç tüm sorgularda 12 Mbps yazıyor ancak TurkNet'in sitesinde hala Max hız yaklaşık 50 Mbps yazıyor bu arada. Sizce bu durum düzelir mi VDSL hizmet alabilir miyim?

Altyapı sorgulama siteleri her zaman doğru sonuçları vermiyor. Türk Telekom'u arayın altyapının desteklediği Max hızı onlardan en iyi başka bir firma bilmez.
VDSL2 kullanıyorum modeme gelen hız 150Mbps, kullandığım 35Mbps, sorgulamalarda 20Mbps kullanabileceğim yazıyor sen düşün.

Şikayetçi olun, portunuz değişmiş.

Portu eski yerine taktırırsan düzelir.

Portla ne alakası var biri açıklayabilir mi?
Altyapı sorgulama sitelerinde 20Mbps hız alabileceğim yazarken modemime gelen hız 150Mbps. Altyapı sorgulama siteleri doğru sonuçlar veremeyebiliyor. Konu sahibinin problemi de bence bu. Portunun değişeceği bir durum yok adam ADSL kullanıyor zaten. VDSL'e geçme hayali kuruyor sadece.

Altyapı sorgulama sitelerinde 20Mbps hız alabileceğim yazarken modemime gelen hız 150Mbps. Altyapı sorgulama siteleri doğru sonuçlar veremeyebiliyor. Konu sahibinin problemi de bence bu. Portunun değişeceği bir durum yok adam ADSL kullanıyor zaten. VDSL'e geçme hayali kuruyor sadece.

Hız testi yapması daha sağlıklı olur.

Altyapı sorgulama siteleri her zaman doğru sonuçları vermiyor. Türk Telekom'u arayın altyapının desteklediği Max hızı onlardan en iyi başka bir firma bilmez.
VDSL2 kullanıyorum modeme gelen hız 150Mbps, kullandığım 35Mbps, sorgulamalarda 20Mbps kullanabileceğim yazıyor sen düşün.
dün aradığımda adsl max 16 dedi yine
Şikayetçi olun, portunuz değişmiş.
dün ilettiğimde vdsl çıkış var ancak şu an verilemiyor dedi

Hocam saha dolabında portu farklı yere takmışlardır diye düşündüm önceden 50 mbit yazarken şimdi 12 Mbit adsl olmuş.

turknette yapadayım ondan dolayı max 50 gösteriyor olabilir mi
1610198495193.png

1610198508052.png

1610198584503.png

Geri
Yukarı