3 Yıllık PSU'yu RTX 3080 için değiştirmeli miyim?

Tüm forumu araştırdım en yakın burayı buldum şu sorumu sormak için: EVGA marka 3080 FTW3 aldım diyelim. 3 adet 8 pin girişi var ben bunların sadece ikisine güç kablosu bağlasam ve 1 slot u boş bıraksam ne olur?
PSU'larda 2 adet 8 pin çıkıyor ama takılan uçlar 2'li. Sistem toplama videolarına da bakarsan bu ikili 8 pin çıkışların ikisini birden kullanabiliyorsun ve ben de öyle kullanıyorum. Sonuçta 4 tane 8 pin çıkışın var ve bunlardan üçünü ekran kartına gönül rahatlığıyla takabilirsin.

3. yılını doldurmuş High Power güç kaynağımdan bu yaz başında Coil Whine sesi gelmeye başladı. Ekran kartı olarak RTX 3080 almayı düşünüyorum. 3080 için önerilen 750W ama daha düşük güç kaynakları da çalıştırabilir denmiş. Elimdeki güç kaynağı 12V+ kanalından 550W civarı güç veriyor. Muhtemelen 3080'i çalıştırır ama şu an coil sesi gelirken 3080 ile beraber aşırı yük altında çalışacak. Sistemi tehlikeye atmakta istemiyorum. 3 yıllık High Power'a sistemimi emanet etmeli miyim? 750W 80+ Gold PSU için 1000 lira civarı masraf etmeye değer mi?

Tavsiyem High Power 750W 80+ Gold performance GD aktif PFC güç kaynağı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı