30.000-35.000₺ her şey dahil sistem tavsiyesi

1603343566027.png

Hocam bende senin gibi FPS oyunu delisiyim. Ve oyunu comp oynuyorum ve 3080 bekliyorum benim kendime dizeceğim sistem şu şekilde ve bu sistem sana Warzone üzerinden baz aldığımız da 1080P orta ayarlarda +240 FPS üzeri verecektir. Ayrıca kendi kullandığım monitörüm ASUS ROG PG258Q 240Hz. Ama Zowie'nin XL2546 240Hz modeli de çok iyidir. Ben böyle bir şey toplayacağım sen internetten hesapla kendi bütçene göre azaltma yükseltme yapabilirsin ayrıca, kulaklık olarak SteelSeries Arctis 9X kablosuz kulaklığını ve Logitech Gaming X kulaklığını öneririm. Oyun ve müzik için bu iki kulaklık bence doğru seçim olacaktır. Klavye olarak yaklaşık 2.5 sene önce aldığım ROG claymore kullanıyorum ve aşırı derecede memnunum bozulsa kesinlikle yine aynısını alırım. Mouse olarak Zowie mouse bakmanı öneririm, bunlar benim tercihlerim ve kullanan biri olarak memnunum. Ayrıca 10900K vereceğin para yerine 10850K almalısın kesinlikle. Çünkü aralarında Max 3-5 FPS oynuyor aralarında 70 dolar fark var bence bu farka değmez.

kendi sistemim ;

Ekran kartı: RTX 3080 ( MSI Gaming X Trio veya EVGA FTW3 alacağım. )

İşlemci: i9-10850K.

Anakart: MSI Mag Z490 Tomahawk.

Soğutma: MSI Mag coreliquid 360mm.

RAM: 2x8 G.Skill Trident Z Neo 3600 MHz CL-16.

SSD: Seagate 1TB firecuda 510 NVMe M.2 SSD (3450 MB okuma / 3200 MB yazma)

PSU: ASUS ROG STRIX 850G 850W Gold.

Kasa: XPG battlecruıser.

Ceza yediğim için yazamadım şimdi yazıyorum, dediğiniz her şeyde haklısınız ama sistemi toplarken bütçeyi aştığını fark ettim ve bazı parçaları düşürdüm. Size önerim 10900K ve RTX 3080 kullanın diğerlerini siz seçersiniz zaten bilgilisiniz.

Aynı fiyat bandında Gigabyte eagle 3080 tercih edilebilir aynı fiyatta neredeyse zaten. SSD tarafında M.2 tercih edilebilir bu bütçecede 1TB Samsung 970 Evo gibi ben çok fazla bilgim olmadığından SSD tarafında çok fazla öneride bulunamam ancak alacaksanız kaliteli markalardan alın.

Şu tarz bir kasa dizdim. 2080 Super'i sadece 3080 fiyatında oldugu için koydum. Ekipmanlar için bütçeyi daha sonra ayırıp bunu 35.000 TL'ye almak mantıklı geldi. Sizce olmuş mu?

Donanım olarak arkadaşlar yeteri kadar yardımcı olmuşlar.

X-Drive Akdeniz - Siyah modelini oyuncu koltuğu olarak önerebilirim. Kendim kullanıyorum, çok class duruyor ve rahat.

Ayrıca yeni keşfettiğim fakat deneyimleyemediğim HawkGamingChair firması var. Tarz duruyor, inceleyebilirsin.

Herkese merhabalar, iyi forumlar dilerim.
FPS oyunları oynuyorum. Haliyle 1024X768 çözünürlükte oynuyorum çoğunu. Gidip 2080 civarı ekran kartı almak mantıklı olur mu yoksa 2060 Super falan işimi görür mü
Kesinlikle 2000 serisi almak gibi bir hataya düşmeyin. 3000 serisinin çıkmasını bekleyip ona göre hareket edin. 240hz ekran için 3000 serisi bir GPU aşırı mantıklı olacaktır.

Eki Görüntüle 710496

Şu tarz bir kasa dizdim. 2080 Super'i sadece 3080 fiyatında oldugu için koydum. Ekipmanlar için bütçeyi daha sonra ayırıp bunu 35.000 TL'ye almak mantıklı geldi. Sizce olmuş mu?

Hocam Sistemin güzel görünüyor 2080 Super'i zaten aynı fiyatlara geldiği için koymuşsun, kesinlikle 3080 bekle onun dışında çok Rander, video editle çok fazla uğraşmayacaksan bence şu an bütçeni Gen4 SSD 2300 TL verme onun yerine 1TB gen3 güzel bir SSD al tercihim Seagate firecuda. Oradan bir miktar kısarsın bence baktığın kasa 2700TL çok fazla 1500TL bandında yine çok güzel geniş hava sirkilasyonu iyi kasalar var. RAM olarak bence kesinlikle CL değerini düşürmelisin. 4000MHz CL 19 yerine 3600MHz CL 16 almalısın ama yüksek Hz'de düşük CL bulursan almanı tavsiye ederim. Soğutma olarak sanki i9 10850K için 360mm soğutma daha iyi olacaktır, çünkü güçlü bir işlemci çok Watt tüketiyor ve soğutma bir tık daha iyi olabilir gibi geliyor. Onun haricinde anakart seçimin güzel biraz daha paradan kısmak istersen Tomahawk 3-4K'lık anakartlar kadar güzel soğutması var kesinlikle seni pişman etmez. ROGe-Gaming'de güzel tercih dediğim gibi kafanda değerlendir.

Geri
Yukarı