30.000 TL Araba Önerisi

Linea-Symbol-Accent Era gibi araçlara yönelebilirsiniz. Eğer niyetiniz uzun yıllar binmekse detaylıca baktırıp ağır hasar kaydı olan bir araç da bakabilirsiniz. Ama size tavsiyem Fiat Sedici- Suzuki SX4 modelleri 1600cc 4 silindir 16valf düz benzinli diye tabir ettiğimiz bir motora sahip. LPG'de yakıt tüketimi şehir içi 9lt/100km şehirler arası 6.5lt/100km. ESP olmaması dışında ciddi bir dezavantajı yok.

Uzun yıllar binmek için ağır hasar kaydı olan araç bakmak mı?
Evet. Şu an 6 senedir Audi Q7 kullanıyoruz. Araç 2008 model ağır hasar kayıtlı(83.900küsür TL). Piyasasının yaklaşık 30binTL altına aldık. Aracın değişenleri bagaj kapağı arka tampon sağ arka çamurluk. İşlemlerin hepsi serviste yapılmış. Araç hava yastıklarını açmış (Sürücü ve yolcu) ve bundan dolayı sigorta şirketi aracın bedelini sahibine ödeyerek satılığa çıkarmış. Alan kişi de aracı Doğuş Oto'da yaptırmış. Bagaj havuzunda tek bir çekiç darbesi yok şaselerinde de herhangi bir işlem yok. Yarın satmaya kalkarsak tabii ki ağır hasar kaydı sorun çıkaracaktır fakat satmak gibi bir niyetimiz olmadığından ağır hasar kaydı bizim için sorun teşkil etmiyor.

Dostum şöyle sizin aracın bakımı, işlemleri serviste yapılmış. Serviste orijinal parça takmak tabi ki daha iyidir. Bazı kişiler servis dışı yaptırıyor o yüzden ben ağır hasar kayıtlı araçları tavsiye etmiyorum. Sizin dediğiniz mantık şöyle olabilir sizin ki gibi üst markalardan güzel bir araç düşünür fiyatı fazla olduğundan hasar kayıtlı, servis bakımlı, orijinal parçalı araç alabilir.

Dostum şöyle sizin aracın bakımı, işlemleri serviste yapılmış. Serviste orijinal parça takmak tabi ki daha iyidir. Bazı kişiler servis dışı yaptırıyor o yüzden ben ağır hasar kayıtlı araçları tavsiye etmiyorum. Sizin dediğiniz mantık şöyle olabilir sizin ki gibi üst markalardan güzel bir araç düşünür fiyatı fazla olduğundan hasar kayıtlı, servis bakımlı, orijinal parçalı araç alabilir.
Hocam aracın nerede yapıldığı önemli bunu da anlamak zor değil. Ağır hasar kayıtlı araçlarda ilk dikkat edilecek şey araçta mutlaka değişen parça olması gerekiyor. Çünkü değişen yoksa o parçayı düzeltmek için macun basıp durdular demektir. Bundan önce şahsi olarak Seat Leon almıştım yine ağır hasar kayıtlı ancak araç o kadar düzgündü ki satmam 4 günümü almadı. Kayıttan ziyade aracın duruşu sorunsuz oluşu önemli. Bu devirde sırf hatasız diye bir araca fazladan 15bin TL vermek bana mantıklı gelmiyor. Tabii ki herkesin kendi tercihi Allah kaza bela göstermesin hiçbirimize inşallah.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı