30.000 TL Gaming Laptop önerisi

Bütçe
30000

Utinax

Hectopat
Maksimum 30.000 TL bir bütçem var arkadaşlar ve gaming laptop almak istiyorum. Forumda da gezindim ve iki laptop arasında kaldım, bunların dışında bir öneriniz varsa da duymaktan memnuniyet duyarım.

1. Ürün: https://www.hepsiburada.com/hp-vict...a-p-HBCV000053UTPS?url_src=and-product-detail

2. Ürün: Acer N16 AN16-41 NH.QKBEY.004 R5-7535HS 16 GB 512 GB SSD 6 GB RTX4050 Dos 16" Dos Dizüstü Bilgisayar Fiyatları ve Özellikleri

Sizce hangisini tercih etmeliyim? HP'nin işlemcisi daha iyi aslında onu almayı düşünüyorum. Fikirlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ama HP'nin bellek hızı ve işlemcisi daha iyi değil mi hocam?
İşlemcisi biraz daha iyi olsa da diğer artılarından dolayı Nitro 16 daha mantıklı.

İşlemcisi biraz daha iyi olsa da diğer artılarından dolayı Nitro 16 daha mantıklı.
Anlıyorum hocam. Aklımda tek bir soru kaldı. Bu nitro 16'nın satıcısı olan teknorya'nın gönderdiği ürünlerdeki RAM 1x16 şeklindeymiş yani dual channel değil. Performansı çok etkiler mi? HP'nin hem bellek hızı daha yüksek hem işlemcisi daha iyi hem de dual channel. Böyle bakınca performans açısından fark oluşacak gibi duruyor.

Anlıyorum hocam. Aklımda tek bir soru kaldı. Bu nitro 16'nın satıcısı olan teknorya'nın gönderdiği ürünlerdeki RAM 1x16 şeklindeymiş yani dual channel değil. Performansı çok etkiler mi? HP'nin hem bellek hızı daha yüksek hem işlemcisi daha iyi hem de dual channel. Böyle bakınca performans açısından fark oluşacak gibi duruyor.
Hepsiburada da teknoryanın 2x16 sürümü de var, bir bakın isterseniz kendileri garantili şekilde RAM takıp gönderiyorlar.

Geri
Yukarı