30.000 TL Laptop Önerisi

Bütçe
30000

Reayn

Hectopat
Herkese selam!

30.000TL'ye oyun ve iş için birlikte kullanacağım bir laptop arıyorum. Laptopta NumPad'in ve kötü de olsa bir kameranın bulunması gerekiyor. Daha önce Acer ve Monster kullandım ancak iki markadan da pek memnun kalmadım. İşlemci gücüne, ekran kartına nazaran daha fazla önem veriyorum. Oynayacağım oyunlar öyle ekstrem oyunlar değil, maksimum Path of Exile ya da Diablo 4 gibi ARPG türünde oyunlar oynuyorum. Baktığım modeller arasından yalnızca HP Victus 15 FA1025NT bu laptopta aradığım özellikleri bulabildim ancak kafamda bazı soru işaretleri oluştu.

Okuduğum kadarıyla bu cihazda kullanılan RTX 4050 ekran kartının W değeri düşükmüş ve performansında daha azmış. Benim için 4050 olması gibi bir mecburiyeti yok ancak 3050'nin altına da inmek istemiyorum. Bu modelde asıl ilgimi çeken i5 13500H işlemcisi ve 16 GB RAM'inin bulunması oldu.

Sizlerden ricam acaba bu fiyat bandında farklı bir laptop öneriniz olur mu? Ya da 4050'nin düşük W'si beni gerçekten çok etkiler mi?
Geçeceğim bilgisayar GTX 1650 Ti'li bir Laptop olduğundan grafik performansının ortalığı kasıp kavurmasına gerek yok :)) Sadece dediğim gibi işlem hızının yüksekliği ve oynadığım oyunlarda 60 FPS altına inmemesi benim için yeterli.

Şimdiden her türlü öneri ve yorum için çok teşekkür ederim.
Saygılarımla,

Son düzenleyen: Moderatör:

Bütçe artarsa:

Bütçeniz varsa nitro 16 alın sizi asla üzmez. Ben şahsen kullanıyorum ve çok memnunum. Numpad var ve gayet yeterli bir kamerası var. Ekran kartı 140 watt, işlemcide sıvı metal termal macun bulunuyor. Bilgisayarın soğutması çok başarılı. Isınma sorunu çekmezsiniz. Bataryası güçlü ve paneli %100 sRGB ayrıca 165 Hz 3 ms. Sadece işlemcisi sizin istediğiniz kriterin bir tık altında ama dediğim gibi üzecek bir cihaz değil.

Bütçe artarsa:

Bütçeniz varsa nitro 16 alın sizi asla üzmez. Ben şahsen kullanıyorum ve çok memnunum. Numpad var ve gayet yeterli bir kamerası var. Ekran kartı 140 watt, işlemcide sıvı metal termal macun bulunuyor. Bilgisayarın soğutması çok başarılı. Isınma sorunu çekmezsiniz. Bataryası güçlü ve paneli %100 sRGB ayrıca 165 Hz 3 ms. Sadece işlemcisi sizin istediğiniz kriterin bir tık altında ama dediğim gibi üzecek bir cihaz değil.
Önerileriniz ve zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim. Ancak iki bilgisayarda i5 13500h işlemcisinden düşük işlemciler kullanılmış. Aynı zamanda da Acer'den pek memnun kalmadığımı tekrar belirtmek isterim.

Önerileriniz ve zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim. Ancak iki bilgisayarda i5 13500h işlemcisinden düşük işlemciler kullanılmış. Aynı zamanda da Acer'den pek memnun kalmadığımı tekrar belirtmek isterim.
Victus'larda power limit olduğundan dolayı zaten isteseniz de o işlemciden tam performansını alamayacaksınız hocam. Ayrıca ısınma sorunlarıyla karşılaşmanız kuvvetle muhtemel. Paneli de %45 NTSC ve 250 nit kötü bir panel. Acer Nitro 16 asla üzmez dediğim gibi. Her markanın alınacak ya da alınmayacak modelleri vardır. Nitro 16, Acer'ın alınabilir modellerinden.

Geri
Yukarı