30.000 TL laptop önerisi

O zaman en basitinden bir iki kasa atim beğenirsen sen bilirsin tabii. Üstüne kule tipi bir soğutucu eklersen tam olur. SUNRISE-4070 / AMD Ryzen 5 7500F MPK / GALAX 1-Click OC 2X GeForce RTX 4070 12GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar
Hocam attığın sistemler güzel amenna ama bunlar için monitörü olsun ıvır zıvırı olsun cebimden iyi para çıkacak gibi duruyor bu yüzden laptop tercih ediyorum biraz daha. Ama bu sistemleri alsam alacağım diğer ekipmanlar tahmini kaça patlar bana?

Hocam attığın sistemler güzel amenna ama bunlar için monitörü olsun ıvır zıvırı olsun cebimden iyi para çıkacak gibi duruyor bu yüzden laptop tercih ediyorum biraz daha. Ama bu sistemleri alsam alacağım diğer ekipmanlar tahmini kaça patlar bana?
Hocam laptop aldığınızda da ekipman almak zorundasınız, bence 26-27k ya güzel bir kasa toplayıp bir de monitör alırsanız gene 30k civarı tutacaktır muhtemelen. Ekipmanların fiyatı ise hangi kalitede alacağınıza göre değişir.

Tamamen size bağlı, ekipmanlar 5 bin de tutar 10 binde 20 binde. Ki laptop alınca da ekipman almanız gerekecek hocam. O klavye veya dokunmatik mouse hiçbir şekikilde oyun oynanacak bir klavye mouse değil. Tek kaarınız monitöre para vermiceksiniz laptopta. Aynı zamanda en büyük zararınızda bu olacak çünkü ileride özgürce değiştiremiyeceksiniz boyuttur kalitedir Hz'dir paneldir vesaire... Kasada özgürsünüz bütçeniz arttıkça kasanızda değişir sizinle beraber. Yaşlanırsa ömrünü uzatırsınız. Sıkılırsanız makyajını yaparsınız yani her parçasını değiştirebilme özgürlüğünüz var. Veya en basitinden kasanın içine oyuncak bile koyabilirsiniz. En güzel özelliğine gelecek olursakda (bana göre) hangi parçanın ne olduğu çok nettir kasada. Yani bir anda bir ses mi gelmeye başladı ekran mı gitti hemen kasada o kısma kulağını getir ve hangi parça bozuk anla. Ses vermese bile basit sorunlarda bozuk parçayı kolayca tespit edince hemen sök götür yenisini al tak. Yani parça çaldırma derdi veya başkasının yardımına muhtaç kalmıyor. Laptopta bir ton dert varda saysam bu mesaj 20 satır daha uzar gerek yok biraz daha konuşursam tam ayar olduğum BMW fanboyları gibi olacağım o yüzden susuyorum 😂. Zamanında laptopta kullandım kasada... İşiniz & okulunuz gereği seyahat veya okuldan eve taşınabilir bir sistem gerekiyorsa laptop estetik ve taşınabilir olduğundan hayat kurtarır, odandaki alanında darsa alan kazandırır. Onun haricinde hiçbir artısı yok.

Geri
Yukarı