30.000 TL mühendislik için laptop önerisi

• Konuyu başlatan HmK
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 239
Bütçe
30000

HmK

Hectopat
Merhaba. 30k bütçe ile beni üzmeyecek yarı yolda bırakmayacak laptop önerisi verebilir misiniz? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam uzun süre gider mi bu travmam var da.

Uzun süre bozulmayacağının garantisi hiçbir cihazda yok. Performans olarak soruyorsanız eğer bu fiyata daha iyisi olmadığı için konuşmak bile mantıksız ama yaklaşık 3-4 yıl Full HD çözünürlük ve orta ayarlarda akıcı oyun oynatır. Pil süresinden beklentiniz olmasın bu cihazlarda. Ekran kartı gücünü ve işlemci gücünü düşündüğümüzde oldukça düşük ekran süreleri alırsınız. Güç ile pil tüketimi doğru orantılı artıyor. Zaten rakipleri de aynı ekran sürelerini veriyor. Mühendislik bölümünüzü ve bölümün ihtiyaçlarını bilmediğim için mühendislik uygulamalarında ne kadar performans verir orasını bilmiyorum ama dediğim gibi zaten bu bütçede bunlardan iyisi yok.

Hocam bu arada şimdi gördüm. Attığım linklerin birinin stoku bitmiş birisi de zamlanmış. Bir günde 7500tl zamlanmış. Şaka gibi ama gerçek. Elinizi çabuk tutmanız gerekiyordu bu tür işlerde. Malum ülkenin durumu ortada.

Son düzenleme:
İşlemci daha iyi ama bunda da ekran kartı çok çok düşük kalıyor 4060'a kıyasla. İşlemci yükseltmenize pek gerek yok. 13500H da her işinize yeter ama 3050 ekran kartı yetmeyebilir.
Amazon.com.tr
Bunlara bakabilirsiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı