Mühendislik için 30.000 TL laptop önerisi

Bütçe
27.000-33.000
@Bestty @xResk
Arkadaşlar lütfen bu mesajıda yanlış anlamayın. Şu an size muhalefet etmek için yazmıyorum.
Google'da yaptığım araştırmalara göre işlemciler arasında fark yok ya da fark gösteren kaynaklarda da en fazla %5 fark var.
R5 R7 arasındaki bariz fark == dahili grafik kartı değil mi? Grafik kartı sözkonusu olduğunda mutlak olarak R7 seçimine katılıyorum

Cidden yanlışım olabilir. Yanlışsam sizin sayeniz de doğrusunu öğrendiğim için müteşekkir olurum. Ama lütfen inatlaşma ile değil de eminseniz eminiz yazın. Direk kabul edeceğim.

Fark yok demek tamamen yanlış olur. 1 ay önce bu iki model arasında kalıp bilgi sahibi arkadaşlara danıştığımda bana %15 gibi bir fark olduğunu söylemişlerdi. Şimdi tekrar baktığımda Geekbench skorlarında falan azımsanmayacak fark mevcut. Ayrıca söylediğiniz gibi dahili GPU konusunda ciddi fark var. Arkadaş bunları göz önüne alarak aradaki farka değip değmeyeceğine bütçesine göre karar vermeli. Ben R7 olanı tercih etmiştim ve memnunum.

Ryzen 7 7840HS birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımızda Ryzen 5 7640HS 'den 29% oranında daha iyi performans gösteriyor.
Technical.city adlı sitenin araştırmalarına göre.
Nanoretrievde farklı. Benim için merak konusu oldu. Teknik özellikler de biraz garip. Detaylı öğrenmeye çalışacağım.

Dosya Ekleri

• --------.JPG
    --------.JPG
    60,3 KB · Görüntüleme: 13

Yeni konular

Geri
Yukarı