30.000 TL sistem önerisi

Bob Dolphin

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Arkadaşlar, bu bütçede bir sistem toplamayı düşünüyor arkadaşım. Satın almaya başlamadan önce Technopat'tan fikir/tavsiye almak istedik. Montajı kendimiz yapacağız. Donanımlarda değişiklik öneriniz olursa taksit seçeneklerini de göz önünde bulundurmanız çok iyi olur. Bütçe 2000TL kadar aşılabilir.
Sistem genel olarak 1440p oyun ve render odaklı kullanılacaktır. Düşündüğüm parçalar şu şekilde:
Toplam: 31.000TL

Ekran karti: 16500TL
Islemci sogutucu: 2300TL
ekran kartindan 500 tl yi islemci sogutucuyu 360mm ye aktardim
Ama Render odakli kullanilacaksa ve OC sorun degilse Intel i5 12600 yapmak daha mantikli olur

Ekran karti: 16500TL
Islemci sogutucu: 2300TL
Ekran kartindan 500 TL'yi islemci sogutucuyu 360mm ye aktardim
Ama Render odakli kullanilacaksa ve OC sorun degilse Intel i5 12600 yapmak daha mantikli olur

EVGA XC3 Ultra Gaming için ufak bir inceleme yaptım, Soğutma yönünden TUF'a göre bana biraz zayıf geldi. Kasa ızgarası mesh olsaydı düşünebilirdim ancak soğutma konusunda biraz daha güçlü bir kart tercihimiz olacak sanırım. 360mm soğutucu sadece ön panele bağlanıyor değil mi? Radyatördeki sıcak hava kasa içerisine üflenirse soğutma performansında düşme olmaz mı?
Belirtmeyi unutmuşum kusura bakmayın. Arkadaşım Ryzen ve RTX tabanlı bir sistem düşünüyor. Intel tercih etmeyecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı