30.000 TL sistem önerisi

Bütçe
25.000 Veya 30.000
Konu dağılmış iyice @ahmetaliakdmr maksimum bütçeniz nedir? 30k yı hiç aşamıyorsanız(ki şiddetle aşmanızı tavsiye ediyorum) atılan 3080 sistemi alıp geçin.

Aşamıyorsa attığım 3070 Ti'lı sistem yeterli olacaktır diye düşünüyorum ve dediğim özelleştirmeleride yaparsa uyumluda olacaktır monitörde alabilecektir.

Kötü dedin yazdım mı ben? Yorumlarımı okuyor musun? Benim yakındığım kısım sırf 3080-3090 olsun diye Palit imiş Ventus serisiymiş gibi markaları önermeleri. Onları alacağına doğru düzgün modelli 3060 Ti alsın. Gayet yeter götürür kendisini, ileride de rahatlıkla yükseltebilir.

Yukarılardaki veya önceki sayfadaki 3070 Ti'lı sistemde söylediğim özelleştirmeleri yapınca çok da yeterli olacaktır fakat bazı arkadaşlar sadece ekran kartına önem veriyorlar diğer parçalar sanki önemsizmiş gibi kötü markalar alıyorlar fiyatı düşürüyorlar sonra o fiyata bu sistemi alırım diye insanların kafasını karıştırıyorlar, 30.000 TL'ye monitörlü ve 3070 Ti'lı 5600xlı, iyi bir anakartlı alabiliyoruz aslında fakat işte :)

Teknik olarak takabilirsiniz.

Bu sistem size uygun olabileceğini düşünüyorum, R5 5600X güçlü bir işlemci, linkteki sistemde.
2. 5600X seçeneğini seçin, anakart olarak, ASUS TUF Gaming B550M-E seçeneğini seçin, RAM olarak Adata XPG 8 GB 3600MHz seçeneğini ve ASUS TUF Gaming 750b 750W 80+ Bronze seçeneğini seçerseniz sisteminiz çok güzel ve uyumlu olacaktır, anakartı yükselmemin sebebi ileride RAM'lar yetmiyecek veya yetersiz olduğu durumda RAM slotu 4 olduğu için ileride RAM sayısını arttırabilirsiniz. Aklınızda işlemci konusunda şüphe kalmasın çok iyi bir işlemcidir.
Bu sistemden bahsediyorum.

Son düzenleme:
Aşamıyorsa attığım 3070 Ti'lı sistem yeterli olacaktır diye düşünüyorum ve dediğim özelleştirmeleride yaparsa uyumluda olacaktır monitörde alabilecektir.

Yukarılardaki veya önceki sayfadaki 3070 Ti'lı sistemde söylediğim özelleştirmeleri yapınca çok da yeterli olacaktır fakat bazı arkadaşlar sadece ekran kartına önem veriyorlar diğer parçalar sanki önemsizmiş gibi kötü markalar alıyorlar fiyatı düşürüyorlar sonra o fiyata bu sistemi alırım diye insanların kafasını karıştırıyorlar, 30.000 TL'ye monitörlü ve 3070 Ti'lı 5600xlı, iyi bir anakartlı alabiliyoruz aslında fakat işte :)

Bu sistemden bahsediyorum.

3080 varken 8 GB VRAM'li 3070 Ti asla alınmaz hadi bütçe aşılamıyor 3080 alınır.

3080 varken 8 GB VRAM'li 3070 Ti asla alınmaz hadi bütçe aşılamıyor 3080 alınır.

3080 varken diyorsunuzda arkadaşımız monitörde dahil dedi farkındaysanız, ve 3070 Ti neden asla alınmaz kötü bir ekran kartı değilki gayetde yeterli bir ekran kartı, oyun performansı olarak da aşırı dağlar kadar fark yok, yani sizin dediğiniz gibi alınmayacak seviyede değil, ve linkteki 25klık sistemin işlemcisi 3070 Ti'ın işlemcisinden daha kötü bu da performansı etkileyecek bir şey.

1676901048144.png

Son düzenleme:
Sistem 25k 6K ya 2K monitör bulunur 3070 Ti 2K da 1-2 yıla patlayacak.

25k ya bu sistemden bahsediyorsanız bir kere sanırım sistem bileşenlerine göz gezdirmemişsiniz 700W PSU yetersiz, 850W yeterli olacak bunun için özelleştirmeden 1.8k yükseltmesi gerekecek, ve konuyu açan arkadaş işlemciye gerçekten önem veriyor ve YouTube'da video çekeceğinden dolayı 500GB SSD yeterli olmayacak.

25k ya bu sistemden bahsediyorsanız bir kere sanırım sistem bileşenlerine göz gezdirmemişsiniz 700W PSU yetersiz, 850W yeterli olacak bunun için özelleştirmeden 1.8k yükseltmesi gerekecek, ve konuyu açan arkadaş işlemciye gerçekten önem veriyor ve YouTube'da video çekeceğinden dolayı 500GB SSD yeterli olmayacak.

700W yeterli düz hesapla 3080 350W çekse(ki asla çekemez) işlemci 100W diğer parçalar 50W en ekstreme durumda bile 500W ediyor üstüne garantilemek in 200W kalıyor.

850W çok fazla gelir,sistemdeki kaliteli bir PSU 12V kanalı elverişli,700W yeterli olur.

Geri
Yukarı