30.000 TL sistem önerisi

Bütçe
25.000 Veya 30.000
Hocam geleceğe yönelik bir sistem olmuş, ellerinize sağlık. Sadece RAM' leri 4x8 değil de 2x16 yaparsanız daha iyi olur, hem boş slot kalır. O işlemciye ileride Geforce RTX 5090 takabilirsiniz.

Hocam PSU yetmese sizce hazır sisteme koyarlar mı bunu?

Hazır sistemlerin ucuz olmasının farklı nedenleri var bunlardan biriside insanların önem vermediği çünkü parçaları düşük tercih etmektir bu yüzden koyabiliyorlar hocam yeter fakat ne kadar yeter burası önemli, minimum tercih etmek biraz akıl işi değil, takılır takılmasına fakat ileride upgrade yapılacak olursa değiştirmek zorunda kalacağı için şimdiden iyi bir sistem dizerse ileride değiştirmiyeceği parçalarda olacak bu yüzden 3070 Ti'lı sistem gayet yeterli diyorum, konuyu açan arkadaş kendisi bilir artık, zaten çok ufak bir araştırma sonucunda minimum 750W takılmasının önerildiğini görebilirler fakat bilemiyorum alan arkadaşın tercihi tabii ki kendisi bilir.

Hocam geleceğe yönelik bir sistem olmuş, ellerinize sağlık. Sadece RAM'leri 4x8 değil de 2x16 yaparsanız daha iyi olur, hem boş slot kalır. O işlemciye ileride GeForce RTX 5090 takabilirsiniz.

Size canı gönülden katılıyorum :D

Hadi diyelim kart 500W çekti PSU yetmedi. Ne olacak? Sistem havaya mı uçacak? Sadece kapanır.

Ne gerek var peki?

Öyle bir şey yazdığımı hatırlamıyorum boş beleş algı yapmayı bırak, bir de yazmış durum vahim diye. RTX 3060 Ti alınmazmış. Neden alınmaz? Sorun ne? Herkes öğrenmiş bir yerlerden RTX 3080-3090-4070 ondan aşağısı değmez diyor. Adam belki 1 ay sonra ekran kartını satıp yükseltme yapacak zor mu bu kadar. Eleştirdiğim şey bu.

@wtchking sana bu konuda sonuna kadar katılıyorum fakat anlamayan arkadaşlar var o yüzden forumda kendilerine başarılar diliyorum ve ben daha fazla uğraşmıyorum.

Siz ne diyorsunuz ya?
Buraya gelip ilk mesajınızda "evinde 20 FPS oynayan" diyerek yorumda bulunanları ezikleme durumunda bulundunuz.
Şimdi de kinayeli konuşuyorsunuz,siz de fikrinizi belirtin,sizin de düşüncelerinizi görelim.
Belki de Microsoft a alınması gereken bilge sizsinizdir.
Öyle gelip insanları alaya alarak itamda bulunmayın.

Öyle bir şey yazdığımı hatırlamıyorum boş beleş algı yapmayı bırak, birde yazmış durum vahim diye. Rtx 3060 ti alınmazmış. Neden alınmaz ? Sorun ne ? Herkes öğrenmiş bir yerlerden Rtx 3080-3090-4070 ondan aşağısı değmez diyor. Adam belki 1 ay sonra ekran kartını satıp yükseltme yapacak zor mu bu kadar. Eleştirdiğim şey bu.
25 Bin liraya 3080 almak varken neden 3060ti veya 3070ti alınsın ki hocam lütfen bana mantıklı bir açıklama yapın. PSU kötü diyip geçiştirmeyin sizde.

Hazır sistemlerin ucuz olmasının farklı nedenleri var bunlardan biriside insanların önem vermediği çünkü parçaları düşük tercih etmektir bu yüzden koyabiliyorlar hocam yeter fakat ne kadar yeter burası önemli, minimum tercih etmek biraz akıl işi değil, takılır takılmasına fakat ileride upgrade yapılacak olursa değiştirmek zorunda kalacağı için şimdiden iyi bir sistem dizerse ileride değiştirmiyeceği parçalarda olacak bu yüzden 3070 Ti'lı sistem gayet yeterli diyorum, konuyu açan arkadaş kendisi bilir artık, zaten çok ufak bir araştırma sonucunda minimum 750W takılmasının önerildiğini görebilirler fakat bilemiyorum alan arkadaşın tercihi tabii ki kendisi bilir.
Hocam adamlar o minimum testi ağır OC yapılmış son nesil i9 işlemcilerle test ediyor. Sen ise onu 5600 ile kullanacaksın. Yapmayın lütfen ya adamı korkutmayın yetmez falan diye.

@Merdo34 hele bu arkadaş buralarda harcanıyor kesinlikle. Bilgi ve irfanınızın yanına yaklaşamaz kimse.

Tamam tartışmayacağım sizle, kötü bir şey demediğim halde alaycı tavırlarınızı devam ettiriyorsunuz.
Böyle bir durumda insanların size saygı göstermesini beklemeyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Merdo34 hele bu arkadaş buralarda harcanıyor kesinlikle. Bilgi ve irfanınızın yanına yaklaşamaz kimse.

@Emiko7 benim düşüncem 3080 almak için diğer parçaları kısılmış bir PC almak mantıklı gelmiyor tabii benim düşüncem.

Helal olsun sana tam olarak ismini bilmiyorum fakat 2 gündür bunu yazıyorum fakat kimse anlamak istemiyordu sana teşekkür ederim.

Geri
Yukarı